Beretta przedstawia MYNUTE X – szeroką gamę innowacyjnych kotłów kondensacyjnych

Beretta przedstawia MYNUTE X, serię wiszących kotłów kondensacyjnych, w których zastosowano zaawansowany technologicznie wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej. Beretta, część Grupy Riello, lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania, klimatyzacji i efektywności energetycznej, jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej.

Nowa gama kotłów kondensacyjnych MYNUTE X, obejmująca 3 modele od 20 do 30 kW, w wersji jedno- i dwufunkcyjnej, spełnia wszystkie obowiązujące normy w zakresie budownictwa mieszkalnego. Wysoka wydajność, niskie zużycie gazu, niska klasa emisji spalin (klasa 6, UNI EN 15502), prostota i szybkość instalacji to tylko niektóre cechy, które sprawiają, że MYNUTE X jest najlepszą odpowiedzią zarówno dla nowych domów, jak i dla modernizowanych instalacji. MYNUTE X oferuje szeroki zakres modulacji (do 1: 7) i modulującą pompę cyrkulacyjną o niskim zużyciu energii (EEI ≤ 0,20). Ponadto posiada również aprobatę C10 (3CEp), dzięki standardowo zamontowanym we wszystkich modelach zaworze zwrotnym, co czyni go „gotowym do montażu” w przypadku instalacji w przewodach zbiorczych pod ciśnieniem, gdzie zawór zwrotny jest elementem obowiązkowym.

Nowy wymiennik MYNUTE X wykonany jest z rur ze stali nierdzewnej o gładkiej powierzchni, które zapewniają najlepszą możliwą wydajność.  Stal nierdzewna AISI 304 L., oprócz wysokiej odporności na korozyjne działanie kondensatu, zmniejsza wewnętrzne tworzenie się tlenków i innych zjawisk elektrochemicznych typowych dla modernizowanych instalacji. Kształt geometryczny wymiennika z pojedynczą rurą (szeregowy obwód hydrauliczny) zapewnia stały przepływ we wszystkich sekcjach wymiennika i samoistnie ogranicza zjawisko zapychania. Dostęp do wymiennika od frontu kotła ułatwia okresowe przeglądy i czyszczenie komory spalania.

Panel sterowania jest jednym z wyróżniających się i innowacyjnych elementów linii kotłów MYNUTE X. Do funkcji kotła można uzyskać dostęp za pomocą nowoczesnego podświetlanego wyświetlacza LCD, który komunikuje się z użytkownikiem za pomocą intuicyjnych ikon. Dzięki siedmiu przyciskom oraz przejrzystemu ekranowi można łatwo uzyskać dostęp do ustawień wszystkich parametrów MYNUTE X.

Podłączając programator Wi-Fi BeSMART do kotła w trybie komunikacji cyfrowej, możliwe jest zdalne sterowanie kotłem, a także całym systemem, za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie. Szczegółowe informacje o nowym programatorze BeSMART znajdują się na dedykowanej stronibesmart-home.pl, a jego możliwości przedstawiono na filmie www.youtube.com/watch?v=evErxnlUQ_U.

Ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji urządzeń, RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. oferuje 5-letnią gwarancję, której warunki można znaleźć na stronie www.beretta.pl. Rejestrując kocioł poprzez stronę internetową, użytkownicy są automatycznie informowani o planowanych przeglądach, a w przypadku utraty karty gwarancyjnej wszystkie dane dotyczące obsługi kotła są w bazie danych producenta.

Więcej informacji można znaleźć na stronie beretta.pl/produkt/mynute-x

O Grupie Riello

Beretta jest częścią Grupy Riello, która została założona w 1922 r., lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Z siedzibą w Legnago (Werona), Włochy, Riello działa w ponad 120 krajach. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.riello.com.