Czym możesz sterować w systemie SALUS Smart Home?

Zanim odpowiemy na to pytanie wyjaśnijmy, czym jest oraz jak działa SALUS Smart Home.

Jest to nowoczesny system sterowania domem – w tym również ogrzewaniem. SALUS Smart Home umożliwia budowanie powiązań między pracą sprzętu domowego (reguły OneTouch) oraz obsługę urządzeń, także za pomocą Internetu.

W skład systemu SALUS Smart Home wchodzą produkty, które zapewniają indywidualną dla każdego pomieszczenia regulację temperatury. Pozwalają też na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego.

NOWOCZESNE SYSTEMY STEROWANIA

W ofercie SALUS Controls dostępne są również akcesoria Smart Home, wynoszące na wyższy poziom obsługę domowej automatyki.

Obok regulatorów system obejmuje:

  • bramkę internetową UGE600
  • bezpłatną aplikację internetową (wersja mobilna oraz przeglądarkowa)
  • listwę KL08RF do sterowania ogrzewaniem/chłodzeniem płaszczyznowym
  • bezprzewodowe głowice termostatyczne TRV
  • Smart Plugi „włącz/wyłącz” pozwalają na sterowanie urządzeniami elektrycznymi
  • przyciski (SB600, CSB600) – aktywatory reguł OneTouch
  • czujniki: otwarcia okna/drzwi, zalania, dymu, ruchu

W systemie SALUS Smart Home możesz zarządzać elementami widocznymi w aplikacji (regulatory, wtyczki, przekaźniki). Czyli konkretnie czym?

Ogrzewaniem
Masz trzy możliwości. Możesz ustawić temperaturę odpowiadającą funkcjom poszczególnych pomieszczeń. Możesz utworzyć automatyczny harmonogram pracy ogrzewania dla dni tygodnia (np. inny schemat w dni powszednie, inny w weekendy). Możesz zdalnie regulować parametry grzewcze domu (np. nadpisując temperaturę do kolejnej zmiany w harmonogramie).

Oświetleniem

Możesz włączać i wyłączać światło o wskazanych godzinach, zależnie od wschodu, zachodu słońca. Możesz jednym ruchem włączyć/wyłączyć wszystkie lampy oraz aktywować wcześniej zapisaną regułę świetlnego symulowania obecności domowników. Wreszcie możesz połączyć pracę wybranych elementów oświetlenia z innymi urządzeniami serii SALUS Smart Home, dzięki czemu, wykonując jedną czynność (np. zasunięcie rolety) wywołujesz inną akcję (np. zaświecenie światła).

Roletami i bramami

Włączone w scenariusz OneTouch zamykanie i otwieranie rolet pozwala nie koncentrować się na tej czynności, natomiast w letnie dni, daje możliwość ochrony wnętrz przed nagrzaniem. Drugą zaletą sterowania roletami jest planowanie czasu ich zamykania i otwierania. O poranku mogą się unosić najpierw np. na 50%, a po kilku minutach na 100%. Wieczorem mogą się zamknąć w chwili zachodu słońca. Zalet zdalnego sterowania bramą jest wiele, jednak odpowiedni scenariusz może łączyć jej otwarcie z włączeniem oświetlenia elewacyjnego.

SALUS Smart Home to także akcesoria bezpieczeństwa. Nie możesz zmieniać ich ustawień, jednak w aplikacji internetowej widzisz, czy poprawnie działają.  A w razie zagrożenia wyślą wiadomość z przygotowaną treścią alarmową. O czym mowa?

O czujnikach:

dymu (SD600) – wykrywa dym w czasie rzeczywistym. Przy czym można go używać, jako samodzielnie działające urządzenie, bez bramki. Wówczas aktywna jest jedynie funkcja syreny;

zalania (WLS600) – wykrywa wodę na powierzchni pod czujnikiem lub na stykach przewodów podłączonych do czujnika. Musi być używany z bramką oraz aplikacją;

otwarcia (SW600, OS600) – sygnalizuje otwarcie okna. Należy go używać razem z bramką i aplikacją. UWAGA: w połączeniu z regulatorami wyłącza ogrzewanie na czas wietrzenia;

ruchu (MS600) – jest częścią systemu SALUS Smart Home. Umożliwia np. włączenie lub wyłączanie świateł w następstwie wykrycia ruchu.

Co zyskujesz wybierając system SALUS Smart Home?