Systemy wentylacji mechanicznej są coraz popularniejsze, zwłaszcza w nowych budynkach. Wymogi dotyczące efektywności cieplnej są wciąż zwiększane, a domy są coraz szczelniejsze. Prowadzi to do mniejszych strat ciepła, jednak pojawia się kolejny problem – co z wentylacją tak szczelnych budynków, w których powietrze nie może swobodnie przepływać przez nieszczelne okna? W takich wypadkach warto postawić na wydajne rozwiązanie oparte o system wentylacji mechanicznej takie jak CWL Excellent od WOLF.


Czyste powietrze bez strat ciepła

Gdy straty ciepła wynikające z nieszczelności okien i drzwi nie są już problemem, warto postawić na system wentylacji, który gwarantuje jak najlepszy współczynnik odzysku ciepła. Centrala wentylacyjna CWL Excellent charakteryzuje się bardzo wydajnym wymiennikiem ciepła, aż do 95% sprawności. Energooszczędne wentylatory z silnikami EC zapewniają wysoką wydajność wentylacji przy niskim poborze energii. Nawiewane powietrze jest czyste i wolne od pyłków dzięki wysokiej jakości filtrom. To sprawia, że CWL Excellent jest świetnym wyborem dla alergików. Szczególnie ważną zaletą centrali jest funkcja  „constant flow”, która gwarantuje stałą ilość nawiewanego powietrza niezależnie od oporów. Chroni to przed wystąpieniem podciśnienia lub nadciśnienia w budynku. Urządzenie spełnia wymogi programu  „Czyste Powietrze”, a także posiada certyfikat Instytutu Passivhaus, który potwierdza że jest to odpowiednie rozwiązanie dla domów pasywnych i niskoenergetycznych. 

 

Przemyślana konstrukcja, z szeregiem dodatków w standardzie

Kompaktowa i lekka obudowa CWL Excellent kryje w sobie szereg standardowo zintegrowanych komponentów, które zwiększają funkcjonalność urządzenia i wspierają jego działanie. Wydajny wymiennik ciepła pozwala znacznie ograniczyć straty ciepła. Nagrzewnica wstępna o mocy 1kW zapewnia bezproblemowe działanie centrali nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych, a także pomaga dodatkowo ogrzać nawiewane powietrze dla zwiększenia komfortu termicznego w zimie.
Zintegrowany, automatyczny bypass pozwala ominąć wymiennik ciepła w czasie letnich nocy, aby obniżyć temperaturę wewnątrz budynku. Standardowo montowane w urządzeniu filtry G4 są bardzo łatwe do wymiany. Pomoże w tym funkcja monitoringu, dzięki której użytkownik otrzyma informacje o zabrudzeniu filtra. Firma Wolf ma także bogatą ofertę wyposażenia opcjonalnego, które jeszcze bardziej zwiększy możliwości urządzenia. Konstrukcja jest niezwykle łatwa w konserwacji poprzez ułatwienie dostępu do poszczególnych komponentów. Dzięki temu przegląd centrali może odbyć się szybko i bezproblemowo. 

 

Łatwe sterowanie, także przez Internet

Urządzenie posiada standardowo wbudowany wyświetlacz, który pokazuje najbardziej przydatne parametry działania centrali oraz umożliwia łatwe i bezproblemowe sterowanie. Dostępny dodatkowo moduł sterowania BM-2 oraz moduł WOLF LinkPro umożliwiają włączenie CWL Excellent do domowego systemu sterowania. Za pomocą powyższych modułów oraz aplikacji SmartSet, użytkownik może z poziomu swojego smartfona sterować różnymi urządzeniami Wolf, sprawdzać ich parametry i koordynować pracę. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, które pozwala na optymalne zarządzanie klimatem w Twoim domu. 

 

5 lat gwarancji z systemem rozdziału powietrza od WOLF

Jeśli oprócz centrali CWL Excellent zdecydujesz się także na instalację rozdziału powietrza od Wolf, otrzymasz aż 5 lat gwarancji na cały system. Firma Wolf zapewnia wsparcie w dostarczeniu odpowiedniego systemu rozprowadzania powietrza, wraz z izolacją rur i tłumikami, które skutecznie zmniejszają poziom hałasu dobiegającego z instalacji. Taki system jest także antybakteryjny i zajmuje mało miejsca, dzięki czemu w wielu budynkach nie trzeba stosować sufitów podwieszanych.

www.polska.wolf.eu
www.wolf.ik.pl