Produkty

Beretta: Gazowy kocioł kondensacyjny Exclusive Green HE

Dodano 20.08.2013

Firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., czołowy polski producent kotłów gazowych kondensacyjnych, wprowadziła na rynek nowy produkt – kocioł Exclusive Green HE, którego główną zaletą jest głęboka modulacja oraz wysoka sprawność.

Modulacja palnika (1:10), obecnie najgłębsza na rynku, gwarantuje pracę kotła z mocą minimalną już od 2,5 kW. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania nawet przy chwilowym minimalnym zapotrzebowaniu na ciepło (np. w okresie wiosennym i jesiennym) kocioł nie będzie się włączał i wyłączał, tak jak ma to miejsce w urządzeniach z większą mocą minimalną. Jest wiele korzyści płynących z takiej pracy kotła, m.in.: zwiększenie sprawności (kocioł kondensacyjny pracujący na niższej mocy ma wyższą sprawność), zmniejszenie strat kominowych związanych z rozruchem kotła (im mniej cykli włączających/wyłączających, tym mniej niespalonego gazu „ucieka” do komina).

Dodatkowo należy wspomnieć o przedłużeniu żywotności urządzenia ze względu na zmniejszoną częstotliwość włączeń i wyłączeń podzespołów elektronicznych. Z kolei sprawność kotła (****), zagwarantowana przez wymiennik aluminiowo krzemowy wykonany z jednego profilu (bez żadnych łączeń), zapewnia bardzo wysoki odzysk energii ze spalin i przekazanie jej do wody grzewczej. Dodatkowo zastosowanie stopu aluminium powoduje równomierny rozkład temperatury na powierzchni wymiennika, zwiększając znacząco jego żywotność (niewielkie naprężenia termiczne wewnątrz materiałowe).

Warto jeszcze wspomnieć, że w kotle tym zastosowano pompę Grundfos UPER elektronicznie sterowaną sygnałem PWM (Pulse Width Modulation), która gwarantuje oszczędność energii elektrycznej podczas pracy urządzenia. W chwili wysokiego zapotrzebowania na ciepło pompa pracuje z maksymalną wydajnością, natomiast w czasie ustabilizowanej pracy (ok. 80% czasu pracy kotła na potrzeby c.o.) pompa w kotle ogranicza wydajność, oszczędzając przy tym znaczną część energii elektrycznej. W ten sposób możemy zmniejszyć rachunki za prąd potrzebny do pracy pompy nawet o 40%.

Nowy kocioł gazowy Exclusive Green HE marki Beretta łączy w sobie cechy najlepszych kotłów kondensacyjnych, zarówno pod względem efektywności spalania, jak i oszczędności energii elektrycznej potrzebnej do pracy urządzenia. Jednocześnie w dobrze ocieplonych budynkach, przy niskim zapotrzebowaniu na ciepło, gwarantuje stabilność pracy, zarówno jeśli chodzi o temperaturę wody grzewczej, jak i funkcjonowanie całego układu kotłowego.