Produkty

Nowości rynkowe Afriso

Dodano 20.08.2013

Ciągłe ulepszanie produktów to na rynku instalacyjnym konieczność. Za tym trendem podąża także Afriso, regularnie rozszerzając swoją ofertę o elementy ułatwiające życie instalatorom i zapewniające bezpieczeństwo użytkownikom. Poniżej prezentacja dwóch najnowszych rozwiązań.

Zawory strefowe AZV

Przeznaczone są do instalacji wodnych, centralnego ogrzewania lub klimatyzacyjnych. Dzięki nim można zoptymalizować zużycie energii cieplnej i zwiększyć komfort użytkowania instalacji. Zawory AZV są dostępne w komplecie ze sterowanymi dwupunktowo siłownikami (zasilane napięciem 230V AC). Do wyboru pozostają średnice w dwóch rozmiarach (3/4" i 1") oraz dwa rodzaje wykonania: dwudrogowy odcinający i trzydrogowy przełączający.

Zawory dwudrogowe stosuje się jako zawory odcinające w celu odseparowania stref budynku, które w danym momencie nie muszą być ogrzewane lub chłodzone. Służą także odcięciu przepływu wody przez nagrzewnice i wężownice w zasobnikach, buforach, itp. Dwudrogowe zawory odcinające AZV występują w wersji NC (normalnie zamknięty) oraz NO (normalnie otwarty), które oznaczają ich stan podczas braku napięcia na siłowniku.

Zawory trzydrogowe są z kolei wykorzystywane do przełączania przepływu medium z jednego na drugi obieg. Najczęściej sterują ładowaniem zasobnika ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu system sterowania utrzymuje stałą temperaturę w zasobniku, unikając zbędnego przegrzewania, a także reaguje, jeśli temperatura spadnie poniżej określonego poziomu.

W zaworach zastosowano innowacyjną technologię – obrotowy element wewnętrzny (obrót o 360°) w postaci polimerowej tulei. Praca z takim kątem otwarcia zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń i wydłuża znacznie żywotność zaworu. Możliwość użycia dodatkowego adaptera pozwala natomiast stosować zawory AZV w instalacjach chłodniczych i solarnych (temp. od -15°C do +120°C – chwilowe 160°C).

Siłownik ARM + regulator TECH = nowy zestaw

Proponowany przez Afriso nowy komplet składa się z siłownika ARM 343 do obrotowych zaworów mieszających oraz regulatora pogodowego TECH ST-431N.

Zestaw jest przeznaczony do regulacji temperatury zasilania standardowych instalacji grzewczych oraz instalacji ogrzewania podłogowego. Może sterować 3- i 4-drogowymi zaworami mieszającymi oraz pompą obiegową zaworu. Może także pracować jako regulator stałotemperaturowy. Kompatybilność urządzeń gwarantuje prawidłowe i pewne działanie układu regulacji, m.in. zabezpieczając źródło ciepła przed zbyt niską temperaturą wody wracającej z instalacji, zapewniając mu długą żywotność.

Możliwe jest także rozbudowanie zestawu o termostat pokojowy ST-290. Zastosowanie czujnika temperatury wewnętrznej poprawia sprawność i dokładność działania całego układu regulacji, zwiększając komfort cieplny w pomieszczeniach i wpływając znacząco na oszczędność pracy całej instalacji.

Produkty AFRISO objęte są pełną 36-miesięczną gwarancją.