Produkty

KFA ARMATURA - Fakty i mity o grzejnikach aluminiowych - NEWS

Dodano 19.05.2023

Grzejniki aluminiowe cieszą się dużą popularnością, jednak wokół nich krąży wiele mitów. Chcemy przedstawić kilka z tych mitów oraz podać fakty, które pomogą przekonać klientów do wyboru najlepszego rozwiązania.

MIT 1: GRZEJNIKI ALUMINIOWE MOGĄ POSIADAĆ NIEATRAKCYJNY WYGLĄD

FAKT: Grzejniki aluminiowe mogą mieć nowoczesny i atrakcyjny wygląd. Doskonałym przykładem jest model ADR.

Współczesna sztuka użytkowa pozwoliła odkryć piękno w grzejnikach aluminiowych, nadając im funkcjonalne i dekoracyjne cechy. Rewolucja w dziedzinie ogrzewania przekształciła podstawowe systemy grzewcze w designerskie dodatki, których wybór nie jest już tak jednoznaczny jak dawniej, ponieważ oprócz funkcji ważna jest również forma.

MIT 2: SĄ MNIEJ TRWAŁE NIŻ GRZEJNIKI STALOWE

FAKT: Jeśli grzejniki aluminiowe są wykonane z odpowiednio wysokiej jakości stopu i odpowiednio zabezpieczone w procesie produkcji, mogą być trwałe i długowieczne.

KFA ARMATURA jest przekonana o jakości ich grzejników, dlatego udzielają na nie aż do 20 lat gwarancji. Jest to nawet dwa razy dłużej niż gwarancja na grzejniki stalowe.

MIT 3: NIE MOŻNA ICH ŁĄCZYĆ Z INSTALACJĄ MIEDZIANĄ

FAKT: Poprawnie zabezpieczone w procesie produkcji grzejniki aluminiowe są kompatybilne z każdym typem instalacji.

Dzięki procesowi anaforezy, grzejniki są skutecznie chronione przed działaniem korozji, co zapewnia doskonałą szczelność. Dlatego nie ma konieczności stosowania inhibitorów korozji. Można je bezpiecznie łączyć z instalacją miedzianą.

 

Autor: Zespół Instal-Konsorcjum 


Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

"KFA Armatura - Oszczędzanie z grzejnikiem aluminiowym"

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.