Produkty

Kotły Beretta Quadra X - nowość, obok której nie można przejść obojętnie

Choć niektórzy mogą znać kotły gazowe Quadra marki Beretta, spieszymy donieść, że na rynku pojawiła się nowa odsłona tego modelu. Dzięki temu, że została całkowicie przeprojektowana, Quadra X zachwyca innowacyjnością, nowymi funkcjami i zaletami, które sprawią, że jego użytkowanie będzie jedynie przyjemnością. Co zatem warto wiedzieć o nowości marki Beretta? Czym może zaskoczyć dotychczasowych użytkowników?

 

Z artykułu dowiesz się:

 1. Co wyróżnia nowy kocioł Quadra X od Beretta?

 2. W jaki sposób efektywnie korzystać z kotła Quadra X?

 3. Jakie atuty ma posiadanie kotła kondensacyjnego Quadra X?

 4. Jakich nowych funkcji można spodziewać się po kotle Quadra X?

 5. Dlaczego kocioł Quadra X jest urządzeniem przyszłości?

 

 

Kotły Beretta znane są na rynku polskim. To doskonałe rozwiązanie pod względem ergonomii i niezawodności pracy. Nie inaczej jest w przypadku nowych produktów — kotłów Quadra X, które od niedawna są dostępne dla użytkowników.

Co wyróżnia nowy kocioł Quadra X od Beretta?

 

To, co odróżnia go od dostępnych do tej pory modeli to zupełnie nowy wymiennik kondensacyjny, który wykonano ze stali nierdzewnej, dotykowy panel sterowania, które znacznie ułatwia obsługę urządzenia oraz całkowicie nowe przyłącza DIN.

Producent oferuje dwa rodzaje nowych kotłów kondensacyjnych — wersję jedno- i dwufunkcyjną.

 

Oba rodzaje kotłów cechują niewielkie wymiary oraz mała waga, co sprawia, że urządzenie z powodzeniem zmieści się w kuchennej szafce, a jego montaż nie będzie trudny. Uwagę przykuwa także wysoka wydajność oraz niskie zużycie gazu, co przy rosnących rachunkach za to paliwo, jest niezwykle ważne. Kocioł wyróżnia się na tle innych także szerokim zakresem modulacji (do 1:8), a także łatwą obsługą. Jest także niezwykle cichy podczas pracy, co nie jest bez znaczenia, jeśli został umieszczony w miejscu, gdzie użytkownik codziennie spędza wiele godzin. Nic zatem dziwnego, że nowość oferowaną przez Beretta doceniają zarówno instalatorzy, jak i inwestorzy.

W zgodzie z naturą

Nowoczesne kotły Quadra X to rozwiązanie, w którym wzięto pod uwagę przyszłe pokolenia. Model został skonstruowany w sposób, który pozwala mu chronić środowisko naturalne. Wszystko za sprawą tego, że nowa seria kotłów Beretta pozwala na wykorzystanie mieszaniny gazu i wodoru do maksymalnie 20%. Warto przy tym podkreślić, że "zielony gaz" w przyszłości będzie ekologicznym punktem zwrotnym. Rozwiązanie to sprawia, że kotły kondensacyjne Quadra X spełniają założenia Unii Europejskiej w zakresie zrównoważonego rozwoju ochrony środowiska naturalnego.

W jaki sposób efektywnie korzystać z kotła Quadra X?

Dotykowy panel sterowania, który zainstalowano w nowej odsłonie kotłów Quadra X to ich znak rozpoznawczy. To, co podoba się w nim użytkownikom i instalatorom to intuicyjność i nowoczesny design, który nie jest bez znaczenia w nowoczesnych wnętrzach.

Panel sterowania składa się z 7 punktów dotykowych, dzięki którym w intuicyjny sposób można obsłużyć kocioł — instalator i użytkownik szybko uzyskają dostęp do wszystkich ustawień i parametrów urządzenia oraz instalacji, do której go podłączono.

Każdy dotyk panelu sygnalizowany jest dźwiękiem, dzięki czemu osoba obsługująca kocioł wie, że dana funkcja została wykonana. Dotykowy panel LCD, na którym można ustawiać parametry, dzięki wyświetlanym symbolom pozwala od razu zrozumieć i zakomunikować, co użytkownik chce zrobić.

 

Jakie atuty ma posiadanie kotła kondensacyjnego Quadra X?

Szukając wydajnych i bezpiecznych rozwiązań, warto zastanowić się nad wyborem kotła Quadra X. Na jego korzyść przemawia wiele atutów i aspektów technicznych. Mowa o:

 • kompaktowym, solidnym i wydajnym wymienniku kondensacyjnym, który wykonano z gładkiej, zwiniętej rury, którą cechuje duży przekrój. Dzięki niemu można mówić o wysokiej sprawności i czystości całego procesu spalania. Wysoka jakość stali nierdzewnej, z której wykonano ten element sprawia, że nie ma mowy o problematycznej korozji. Co więcej, wspomniany przekrój umożliwia bezproblemowe czyszczenie i konserwację wymiennika.

 • energooszczędnej pompie obiegowej (EEI ≤ 0,20), której wysokość podnoszenia wynosi 6 m.

 • niskiej emisji NOX: klasa 6 (EN 15502)

 • wbudowanym module regulacji pogodowej. Sonda zewnętrzna dostępna jest jako akcesorium dodatkowe.

 • możliwości dostosowania kotła do możliwości instalacji, z którą ma współpracować (certyfikat Range Rated).

 • wysokim stopniu ochrony przeciwporażeniowej IPX5D.

 • szybkim i bezpiecznym montażu dzięki przyłączu spalinowemu Click-Fit.

 • możliwości połączenia prezentowanego typu kotła z inteligentnymi programami marki Beretta.

 • cichej pracy, którą dodatkowo można zoptymalizować wykorzystując specjalne funkcje dostępne w kotle.

 • możliwości doboru dodatkowych akcesoriów.

 

 

 

Jakich nowych funkcji można spodziewać się po kotle Quadra X?

Aby użytkownicy mogli osiągnąć wyższy komfort C.W.U., producent wyposażył nowe kotły Quadra X w:

 1. Możliwość aktywacji chwilowego podgrzewu, dzięki któremu można skrócić czas oczekiwania na c.w.u. Wszystko za sprawą Touch & Go.

 2. Funkcję podgrzania wstępnego c.w.u., którą udoskonalono, aby móc ograniczyć zużycie wody oraz gazu do jej podgrzania do minimum.

 3. Możliwości opóźnienia c.w.u.

 4. Braku strat cyrkulacyjnych.

 5. Inteligentnemu wentylatorowi, który pozwala znacznie zwiększyć wydajność urządzenia, szczególnie jeśli kocioł pracuje w trudnych warunkach, np. skrajnie niskich lub wysokich temperaturach zasilania albo kiedy przepływ wody jest bardzo niski.

 

Dlaczego kocioł Quadra X jest urządzeniem przyszłości?

Firma Beretta stworzyła kocioł, który jest urządzeniem przyszłości. Nowe kotły zaprojektowano w sposób, który pozwala połączyć mieszaninę gazu ziemnego z wodorem (do 20%). Dzięki temu rozwiązaniu można mówić o zrównoważonym rozwoju, który ma ogromny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Co więcej, decydując się na ten kocioł kondensacyjny użytkownicy mogą liczyć na narzędzie, które pozwala na proces dekarbonizacji, do której dąży Unia Europejska.

Wodór paliwem przyszłości

Wodór jest czystym i w pełni bezpiecznym gazem, który w przyrodzie występuje w ogromnych ilościach. Dzięki możliwości połączenia gazu ziemnego z wodorem w proporcji 80 i 20% pozwala nie tylko na wytworzenie ciepła, ale także podgrzanie ciepłej wody użytkowej, generując przy tym minimalny poziom zanieczyszczeń środowiska.

 

 

Autor: Aneta Wojtczak

 

Sprawdź bogatą ofertę produktów marki Beretta na ik.pl

Sprawdź

Instal-Konsorcjum — Twój sprawdzony Partner!