Produkty

Nowy hydrofor Grundfos SCALA2 – idealne ciśnienie dla Twoich potrzeb

Dodano 23.04.2019

Wprowadzając na rynek model SCALA2, firma Grundfos otwiera nowy rozdział w domowych, w pełni zintegrowanych urządzeniach do podnoszenia ciśnienia wody. Zapotrzebowanie na hydrofory w budownictwie jednorodzinnym jest najbardziej dynamicznie rosnącą kategorią produktów.

Niskie, niewystarczające ciśnienie wody zmieniające się w trakcie poboru, a także zmienna temperatura ciepłej wody na wylocie powoduje stres i dyskomfort użytkownika. Okazuje się, że powyższy problem dotyczy aż 80% właścicieli domów. Ponad 70% domów jednorodzinnych w Polsce zostało wybudowanych do końca lat 90. ubiegłego stulecia. Wysoka temperatura wody, szczególnie w instalacji CWU (zarastanie przewodów związkami chemicznymi), materiały wykorzystywane do wykonania instalacji wodnych (stal), a także modernizacje budynków polegające jedynie na zwiększeniu liczby kurków czerpalnych przyczyniają się do zdecydowanego pogarszania się parametrów hydraulicznych instalacji. Wahania ciśnienia wody w ciągu doby w sieci zasilającej mają znaczny wpływ na końcowe ciśnienie w odbiornikach końcowych.

 

SCALA2 dostarcza idealne, zgodne z wymaganiami odbiorcy ciśnienie we wszystkich kranach o każdej porze.
Wystarczy tylko ustawić na panelu sterowniczym żądane ciśnienie tłoczenia zgodnie z aktualnymi potrzebami użytkownika. Punktem odniesienia jest najbardziej wrażliwy odbiornik wody (zazwyczaj prysznic). Zakres regulacji ciśnienia tłoczenia jest od 1,5 do 5,5 bar.

Poziom hałasu emitowanego w czasie pracy (47dB), kompaktowa i zwarta budowa oraz niewielkie rozmiary sprawiają, że SCALA2 może być zamontowana w dowolnym miejscu w domu np. w szafkach kuchennych.

 

SCALA2 posiada szereg dodatkowych, ważnych dla użytkownika funkcji. Najbardziej istotne z nich to:

• zabezpieczenie przed suchobiegiem –szczególnie ważne podczas awarii instalacji lub podczas pracy SCALA2 jako pompa samozasysająca ze studni. Pompa wyłącza się, gdy jest brak wody w korpusie pompy;

• blokada cyklu – podczas niekontrolowanego, stałego małego wycieku w ustalonych odstępach (np. cieknący kran, nieszczelność urządzeń WC) SCALA2 wyłącza się, zmniejszając ryzyko szybszego zużywania się części pompy. Jednocześnie istotnie zmniejsza zużycie wody;

• zabezpieczenie przed znacznym wzrostem lub spadkiem napięcia zasilania – pompa wyłącza się po przekroczeniu 300 V lub spadku napięcia poniżej 150 V. W zakresie od 180 do 260 V pompa pracuje na pełnej wydajności.

 

Dane techniczne:

• Maks. temperatura otoczenia – 55°C

• Maks. Temperatura cieczy – 45°C   

• Maks. ciśnienie instalacji – 10 bar. 

• Maks. ciśnienie wlotowe – 6 bar

• Maks. wysokość podnoszenia – 45 m

• Stopień ochrony X4D

• Tłoczona ciecz – czysta woda

• Poziom ciśnienia akustycznego < 47 dB(A)

• Maks. moc wejściowa (P1) – 550 W

• Masa – 10 kg

 

Stopień ochrony IPX4 i rodzaj obudowy (typ 3) kwalifikują SCALA2 do montażu również na zewnątrz, zapewniając skuteczną ochronę przed opadami kurzu, deszczu i śniegu.

SCALA2 posiada bardzo dobrą zdolność do zasysania wody, może pracować również jako pompa samozasysająca. Maksymalna wysokość ssania ze studni do 8 m. SCALA2 jest produkowana zgodnie z odpowiednimi certyfikatami dotyczącymi zdrowia, bezpieczeństwa i produkcji.