FEMAX w Grupie Instal-Konsorcjum

W 2021 roku firma Femax świętuje swoje 30. urodziny! To idealny czas na nowe wyzwania i pokazanie kolejnych możliwości. W Polsce północnej jesteśmy jednym z czołowych dystrybutorów materiałów instalacyjnych, grzewczych oraz wyposażenia łazienek. Mamy 14 oddziałów m.in. w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Olsztynie, Elblągu, Chojnicach i Tczewie.

FEMAX powstał w 1991 roku i z początku zajmował się szeroko pojętymi usługami budowlanymi oraz konstrukcyjnymi. Na fali dynamicznych zmian ustrojowych w Polsce w 1992 roku zajęliśmy się również sprzedażą hurtową zlewozmywaków stalowych oraz wyposażenia gastronomii, by w kolejnych latach sukcesywnie rozszerzać asortyment o kompleksowe wyposażenie łazienek oraz technikę grzewczą i instalacyjną. Od początku istnienia do dnia dzisiejszego możemy pochwalić się w 100% polskim kapitałem.

W naszym asortymencie znajdują się kompletne systemy instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, c.o., a także technika solarna oraz wyposażenie łazienek. Sprzedajemy produkty znanych krajowych i zagranicznych marek, starannie dobierając portfolio producentów w ofercie. Większość placówek FEMAX posiada zgodne z aktualnymi trendami ekspozycje wyposażenia łazienek oraz nowoczesnych technik grzewczych i instalacyjnych, a centrala firmy która mieści się w Gdańsku, jest regularnie doceniana w konkursie magazynu Łazienka – „Salon Roku”. Już w pierwszej edycji plebiscytu, w roku 2008, zostaliśmy uznani przez producentów i architektów za najlepszy salon łazienkowy w województwie pomorskim. Tytuł trafiał do nas ponownie w latach 2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2016, 2017 oraz w 2018 roku.

Pracujemy w gronie przeszło 130 osób, by spełnić oczekiwania wszystkich naszych grup Klientów. Dostarczamy wyposażenie łazienek oraz technikę instalacyjną zarówno do firm instalacyjnych i wykonawczych, inwestorów instytucjonalnych, salonów łazienek, jak i odbiorców indywidualnych. Współpracujemy również z renomowanymi biurami projektowymi oraz architektami i projektantami wnętrz, dla których stworzyliśmy w wybranych salonach specjalne strefy obsługi. Regularnie jesteśmy laureatami plebiscytów i nagród, m.in.: Gazele Biznesu, Diamenty Forbes’a, Pracodawca Roku, Lider Instalacji lub wspomniany wcześniej Salon Roku.

W 2015 roku, na 25-lecie firmy, po długich pracach zaprezentowaliśmy odświeżone, nowocześnie stylizowane logo firmy, które zostało bardzo dobrze przyjęte na rynku. Nasze nowe logo zdobyło III miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Polski Rebranding Roku 2015” organizowanym przez branżowy portal Branding Monitor, pokonując tak znane marki jak Agata Meble, Giełda Papierów Wartościowych, otomoto, money.pl i inne.

W kolejnych latach sukcesywnie rozszerzaliśmy naszą sieć sprzedaży o nowe placówki oraz bazę magazynowo-logistyczną niedaleko Starogardu Gdańskiego położoną przy autostradzie A1, na przecięciu naszych szlaków logistycznych. W przyszłości planujemy dalszą jej rozbudowę w miarę postępującego rozwoju naszej sieci salonów. Nasz magazyn w Gdańsku z ponad 15 tysiącami stale dostępnych pozycji asortymentowych jest w stanie jednocześnie obsłużyć wszystkie grupy odbiorców oraz codzienne zaopatrzenie naszych oddziałów będące naszym dodatkowym atutem.

Istotnym elementem naszego funkcjonowania są relacje i atmosfera pracy – uważamy, że to na nich buduje się biznes i zaufanie. Cenimy sobie również sport i rywalizację, zachęcając pracowników oraz naszych partnerów do różnorakiej aktywności. Mimo nadmorskiej lokalizacji posiadamy firmową drużynę kolarstwa górskiego – FEMAX MTB Team. Organizujemy dziesiątki wydarzeń i eventów, starając się aktywnie angażować naszych klientów oraz dostawców – wspólne wyjazdy, szkolenia, dni otwarte i targowe, grille i śniadania w naszych oddziałach zacieśniają więzi. Pomagamy. Wychodzimy z założenia, że jeśli jesteśmy w stanie pomóc, to robimy to – organizujemy zbiórki odzieży dla bezdomnych i potrzebujących, szykujemy paczki świąteczne dla dzieci, dostarczamy karmę i niezbędne akcesoria dla schronisk dla zwierząt, wspieramy rozmaite organizacje i fundacje.

Na sam koniec chcielibyśmy dodać, że jest nam miło dołączyć i wraz z innymi firmami z grupy tworzyć Instal-Konsorcjum. Wierzymy, że ta współpraca przyniesie obopólne korzyści. 

Zapraszamy do nas.

www.femax.pl