Produkty

20 lat Comap w Polsce

Dodano 18.09.2014

20 lat minęło… W tym roku Comap Polska obchodzi 20 lat obecności na polskim rynku. Ten jubileusz skłania do świętowania coraz lepszych wyników sprzedaży produktów marki Comap w Polsce, ale także zachęca do refleksji, podsumowań oraz szerszego spojrzenia na rynek instalacyjny.

Comap to ponad wiek tradycji na świecie (korzenie firmy sięgają 1876 roku), tradycji ugruntowanej doświadczeniami w produkcji oraz sprzedaży armatury grzewczej i instalacyjnej. Pozostawanie w interakcji z instalatorami, projektantami oraz osobami użytkującymi produkty marki Comap, pozwala nam reagować na zmiany rynkowe oraz nowe trendy w technice instalacyjnej.

W okresie dwóch ostatnich dekad mieliśmy okazję obserwować zmiany technologii instalacyjnych, upodobań instalatorów i wymagań technicznych, jakimi poddawane były produkty instalacyjne. Zachodzące zmiany dobrze widać na przykładzie systemów rurowych i stosowanych w nich technologii połączeń. Na początku działalności w ofercie Comap znaczącą pozycją były złączki lutowane SUDO do instalacji miedzianych. Z biegiem czasu do oferty zostały wprowadzone złączki zaprasowywane SUDOPress. Instalacje z rur miedzianych długie lata cieszyły się uznaniem klientów, ale rozwój technologii produkcji rur tzw. tworzywowych oraz wzrost cen surowców, w tym miedzi, spowodował wzrost zainteresowania systemami opartymi na rurach z tworzyw sztucznych. Comap, wnikliwie obserwując ten rynek, wprowadził do oferty system instalacyjny SKIN oparty na rurach wielowarstwowych i PEX, gdzie zastosowano mosiężną złączkę zaprasowywaną SKINPress. Stały kontakt z instalatorami stosującymi nowe technologie instalacyjne pozwolił nam zidentyfikować potrzeby i wyeliminowaćsłabe strony tego typu rozwiązań. Druga edycja złączki SKINPress była już rewolucją. Wprowadzenie technologii Visu-Control, zastosowanie specjalnie profilowanego gniazda o-ringu oraz cynowanie korpusu złączki spowodowały, iż wielu instalatorów przekonało się do technologii zaprasowywanych. Miało to istotne odzwierciedlenie w trendzie sprzedaży, który trwa do dzisiaj, a złączka SKINPress Visu-Control jest uznanym standardem, któremu trudno odmówić określenia „idealny” .

Podobna ewolucja zaszła w innych grupach produktowych z oferty Comap. Ogrzewanie podłogowe BIOfloor, regulacyjne zawory podpionowe, głowice i zawory termostatyczne, to obszary, w których zaszło bardzo wiele pozytywnych zmian w sferze rozwiązań technicznych i użytkowych. Dbałość o dobór materiałów i precyzja wykonania sprawiły, że produkty Comap są postrzegane przez odbiorców, jako produkty najwyższej jakości i objęte wieloletnią gwarancją.

Jesteśmy przekonani, że kolejne 20 lat na Polskim rynku będzie dobrym czasem dla Comap, ale także dla wszystkich firm i osób związanych z branżą instalacyjną – czego Państwu i sobie życzymy.

Zespół Comap Polska

www.comap.pl