Produkty

HurtownieInstalacyjne.pl patronem medialnym Europejskich Słonecznych Dni

Dodano 21.02.2012

Miło nam poinformować, iż wortal HurtownieInstalacyjne.pl został patronem medialnym Europejskich Słonecznych Dni 2012 - drugiej edycji imprezy popularyzującej w Polsce odnawialne źródła energii. Poniżej zamieszczamy szczegółową informację o tym wydarzeniu.

Chroń swoje środowisko i swój portfel! Europejskie Słoneczne Dni po raz drugi w Polsce!

Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochrona klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych w Polsce płaci niższe rachunki za paliwa i energię tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Zaczyna przybywać też tych co inwestują w systemu fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek do sieci stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów”.


Rząd RP w zaakceptowanym 7 grudnia 2010 r. „Krajowym planie działań na rzecz energii ze źródeł odnawialnych” przewiduje zainstalowanie w Polsce do 2020 ok. 14 mln m2 kolektorów słonecznych, co oznacza zrealizowanie setek tysięcy zielonych, rozproszonych inwestycji o łącznej kwocie rzędu 35 mld zł. Udział w tym zbiorowym zielonym przedsięwzięciu może mieć niemalże każdy mieszkaniec naszego kraju, tych którzy się zdecydują rząd wesprze środkami funduszy ekologicznych i zapowiadanymi ulgami podatkowymi. Wsparciem dla tej idei jest też Kampania Europejskie Słoneczne Dni w Polsce.


Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Gospodarki, Minister Środowiska, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki oraz Ambasador Danii w Polsce.


W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ok. 5 tys. osób w Polsce, a w całej Europie – ponad pół miliona osób. Uczestnicy mogli spotkać się z instalatorami systemów słonecznych, zwiedzać instalacje słoneczne, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach organizowanych przez instytucje prywatne i samorządowe. W tym roku dni poświęcone energetyce słonecznej będą trwały od 1 do 13 maja. Instytut Energetyki Odnawialnej wsparty dziesiątkami Partnerów przewiduje organizację minimum 200 wydarzeń w całej Polsce w ciągu trzech lat.


W kampanię na rzecz energii słonecznej zaangażowana może być każda organizacja pozarządowa, szkoła, centrum badawcze, urząd, bank, kościół czy firma, stając się oficjalnym partnerem. Do 29 lutego 2012 trwa rekrutacja lokalnych organizatorów słonecznych wydarzeń. Więcej informacji: www.slonecznedni.pl.