Produkty

II nabór na dotacje do pomp ciepła

Dodano 14.03.2012

Już 15 marca rozpoczyna się II etap naboru do programu dotacji do pomp ciepła dla mieszkańców województwa mazowieckiego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie ogłasza II etap naboru do konkursu pod nazwą „Zakup i montaż pomp ciepła o mocy do 160 kW”. Mogą wziąć w nim udział osoby fizyczne lub osob posiadające prawo do dysponowania nieruchomością lub pozwolenie na budowę budynku, którego źródłem ciepła jest pompa ciepła. Dofinansowanie jest udzielane jako dotacja do 40% kosztów kwalifikowanych.

Zawierają się w nich: koszt zakupu i montażu pompy ciepła wraz z osprzętem, projekt prac geologicznych, inne materiały i urządzenia niezbędne do prawidłowej pracy pompy ciepła, koszt przygotowania dokumentacji technicznej (projektowe) oraz podatek od towarów i usług (VAT).

Celem konkursu jest propagowanie odnawialnych źródeł energii oraz upowszechnianie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji.

Dofinansowanie dostępne jest wyłącznie dla mieszkańców województwa mazowieckiego. II nabór do konkursu potrwa od 15 marca do 16 kwietnia 2012 r. Wszelkie niezbędne dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.wfosigw.pl.