Produkty

INSTAL-KONSORCJUM - Nowy program marketingowy Partner IK.PL - NEWS

Dodano 15.03.2024

 

Rok 2024 staje się punktem startowym dla całkowicie odnowionego programu Partner Instal-Konsorcjum (Partner ik.pl). Dla Instal-Konsorcjum jest to okres przejściowy, który zapowiada ewolucję dotychczasowych działań promocyjnych na nowe zasady. W trakcie tego roku będziecie świadkami unowocześniania promocji, które będą stanowić fundament dla wszelkich działań w 2025 roku.

Co zmieni się od kwietnia 2024 roku?

 1. Wprowadzamy istotną zmianę dotyczącą wartości punktu PIK, która teraz wynosić będzie 1 zł, zamiast dotychczasowych 0,20 zł.
  Co to oznacza dla uczestników? W związku z tą zmianą punkty zostaną podzielone przez 5, co pozwoli na dostosowanie ich do nowej stawki.
  Dlaczego decydujemy się na taką korektę? Już nie będzie konieczności stosowania dzielenia ani mnożenia, aby określić wartość środków. Ustalając wartość 1 punktu PIK na 1 zł, łatwo będzie zamienić punkty na właściwe kwoty i szybko określić wartość nagrody dostępnej w ramach programu. Ta prostsza i bardziej przejrzysta metoda pozwoli efektywniej zarządzać punktami.
 2. Następną  kluczową zmianą jest nawiązanie współpracy z nowym operatorem programu, który zapewni nowoczesną platformę idealnie dopasowaną do potrzeb naszych Partnerów.
  Od 1 kwietnia 2024, oprócz łatwej wymiany punktów na atrakcyjne vouchery, otrzymacie również natychmiastowe powiadomienia o uznaniu zakupów za punkty PIK. Dzięki powiadomieniom typu PUSH Partnerzy będą błyskawicznie informowani o przyznanych punktach PIK, istotnych akcjach, komunikatach i promocjach.
  To nowoczesne narzędzie, które ułatwi zarządzanie programem i zapewni szybką komunikację.
 3. Kolejną zmianą w programie jest możliwość informowania Partnerów online o przyznaniu lub korekcie punktów PIK. Istotnym aspektem będzie także możliwość wymiany punktów na konkretne wartości.
  Dzięki nowej platformie szybko i łatwo zamienicie punkty PIK na vouchery do setek sklepów, takich jak: Media Expert, Media Markt, EURO RTV AGD, Empik, Decathlon, Allegro i wielu innych.
 4. Dopasowaliśmy kluczowe akcje PIK w taki sposób, aby przynosiły około 1% dodatkowego profitu na prywatne konto uczestnika.
  Gdy udzielamy Partnerom dodatkowego 1% rabatu na fakturze, to ten rabat ostatecznie trafia do klienta końcowego. Naszym celem jest zatem zachowanie tej wartości po stronie naszego Partnera, dlatego uważamy, że program Partner ik.pl idealnie wpisuje się w tę potrzebę.

W 2024 roku przygotowaliśmy kolejne bardzo atrakcyjne akcje PIK, które stanowią podstawowy program marketingowy.

Jak przeliczać punkty PIK po zmianie i jaką wartość będą stanowić?

Po dokonanej zmianie sposób przeliczania punktów PIK jest prosty i przejrzysty. Za każdy uzyskany 1 punkt PIK przy zakupach na 100 zł, otrzymasz równowartość 1 zł dodatkowego rabatu. Innymi słowy, punkty PIK teraz bezpośrednio przekładają się na wartość pieniężną, co umożliwia łatwe korzystanie z nich podczas kolejnych zakupów.

Na co wymienić można punkty PIK?

 • Vouchery do setek sklepów online i stacjonarnych, obejmujące szeroki zakres produktów.
 • Narzędzia instalacyjne z oferty handlowej Instal-Konsorcjum, ułatwiające wykonywanie prac instalacyjnych.
 • Możliwość opłacenia punktami PIK udziału w płatnych szkoleniach, umożliwiających rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji.
 • Na poziomie operacyjnym, punkty PIK można wymieniać i wykorzystywać do opłacenia różnych kosztów, takich jak:
  • rata leasingowa (wymaga podpisania odrębnego porozumienia),
  • koszty odsetek ustawowych od spóźnionych zapłat za towary zakupione w hurtowni,
  • ubezpieczenie OC instalatora, które można zakupić na specjalnych warunkach wynegocjowanych przez brokera ubezpieczeniowego Instal-Konsorcjum.

Punkty PIK mogą być wymieniane na inne świadczenia, które pojawiają się w ramach sezonowych czy krótkotrwałych akcji promocyjnych.

NOWA PLATFORMA PROGRAMU PARTNER IK.PL

Od kwietnia uruchamiamy natomiast nową platformę programu Partner ik.pl, co nie jest żadnym żartem na Prima Aprilis. Ogłoszone już Akcje PIK obowiązują przez cały 2024 rok.

Dla Partnerów IK stanie się dostępny Multivoucher. Za pośrednictwem nowej platformy programu Partner ik.pl będziecie mogli wymieniać punkty PIK na vouchery, które obejmują ofertę ponad 100 najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce oraz na świecie.

Do 31 marca br. program będzie nadal funkcjonował w dotychczasowym panelu na stronie www.partner.ik.pl, jednakże zamawianie nagród możliwe było tylko do 29 lutego br.

W marcu dane naszych Partnerów zostaną przeniesione na nową platformę, która będzie wówczas konfigurowana. Większość hurtowni zdecydowała, że niewykorzystane punkty PIK również zostaną przeniesione na nową platformę i zgodnie z nowym regulaminem będą ważne przez 365 dni od daty ich zasilenia.

Ze względu na zmianę platformy, rejestracja nowych Partnerów została tymczasowo wstrzymana. Zachęcamy więc osoby zainteresowane do bezpośredniego kontaktu z naszymi hurtowniami, których lista jest dostępna na stronie www.ik.pl/gdzie-kupic.

Autor: Zespół Instal-Konsorcjum

 


Zapraszamy także do obejrzenia webinarium:

"Prawidłowy dobór pomp ciepła na przykładzie urządzeń Saunier Duval"

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.