Produkty

Instalacje 2012 - synergia branż w Poznaniu

Dodano 22.02.2012

HurtownieInstalacyjne.pl objęły patronatem medialnym kolejną imprezę branżową - poznańskie targi Instalacje 2012. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną informacją na ich temat.

Międzynarodowe Targi Instalacyjne Instalacje oraz towarzyszące im Międzynarodowe Targi Branży Wodno-Kanalizacyjnej Wodociągi, Międzynarodowe Targi Kominkowe Kominki, które odbędą się w dniach 23-26 kwietnia 2012 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich to szczególne wydarzenie przyciągające tysiące profesjonalistów sektora instalacyjnego, kominkowego i wodno-kanalizacyjnego. W tym roku po raz pierwszy do grona wydarzeń dołączą również Targi Ciepła Systemowego TCS skierowane stricte do branży ciepłowniczej. W jednym miejscu i czasie można więc będzie zapoznać się z kompleksową ofertą związaną z wykonywaniem wszelkiego typu prac instalacyjnych bazujących na nowoczesnych technologiach oferowanych m.in. przez firmy z Włoch, Niemiec, Polski, Szwecji, Ukrainy, Czech, Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Grecji, Litwy, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii. Swoją obecność potwierdziło blisko 1000 wystawców.Wiele firm zapowiedziało prezentację światowej klasy nowości. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

Targi to nie tylko ekspozycja wystawców i promocja nowości rynkowych, to również szereg wydarzeń towarzyszących – prezentacji, konferencji i konkursów. Podczas seminariów i spotkań branżowych omówione zostaną:

• bezpieczne, nowoczesne i efektywne systemy odprowadzania spalin,

• sposoby poprawy parametrów energetyczno-ekologicznych źródeł ciepła w budownictwie,

• zagadnienia związane z wentylacją w budynkach energooszczędnych, a także odprowadzaniem wód opadowych,

• efektywność energetyczna układów pompowych w ciepłownictwie i wodociągach,

• bezpieczne użytkowanie kominków.

Szczególnie interesująco zapowiada się seminarium prezentujące aktualną sytuację w branży instalacyjno-grzewczej oraz perspektywy dla jej rozwoju.

Pierwsze targi dla branży ciepłowniczej w Polsce

Targi Ciepła Systemowego TCS utworzone z inicjatywy Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie doskonale uzupełnią i rozszerzą ofertę rozwiązań systemowych z zakresu zarządzania energią cieplną w budynkach i elementów składowych takich jak: kotły na paliwo stałe i gazowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne czy ogniwa fotowoltaiczne. Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzeby przedstawicieli zakładów energetyki cieplnej, szukających oferty dostawców kompleksowych rozwiązań o większej mocy.

III edycja Mistrzostw Polski Instalatorów

Mistrzostwa to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, sprawności fizycznej i manualnej, ale i do udowodnienia sobie i całej konkurencji, że jest się najlepszym instalatorem w Polsce. Nie bez znaczenia jest pula nagród, która wynosi około 200 tys. zł. Świadomość, że zwycięzca wyjedzie z targów nowiutkim Volkswagenem Caddy, wyciska dodatkowe krople adrenaliny. Zgłoszenia udziału można dokonać bezpośrednio przed rozpoczęciem Mistrzostw w punkcie rejestracji.

Konkurs dla projektantów HELIOS

Kreatywnych, twórczych projektantów instalacji grzewczych, wentylacyjnych oraz chłodniczych zapraszamy do udziału w konkursie HELIOSY. Jego celem jest wyróżnianie i promowanie projektów, które w szczególny sposób charakteryzują się innowacyjnymi, ekologicznymi oraz niestandardowymi rozwiązaniami, wysoką estetyką, a także wykorzystaniem pełnej gamy możliwości urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i chłodniczych.

W konkursie mogą wziąć udział prace, które powstały w okresie od 1 czerwca 2010 do 1 marca 2012. Na autorów najciekawszych projektów czekają cenne nagrody, w tym dwuosobowe wycieczki do Laponii!

Glob pełen energii

Zapraszamy do udziału w niekonwencjonalnym spotkaniu z odnawialnymi źródłami i poszanowaniem energii. W specjalnie wybudowanej czaszy podczas targów Instalacje odbędą się liczne seminaria, pokazy i wykłady na tematy z zakresu techniki grzewczej, wytwarzania energii elektrycznej oraz wentylacji i klimatyzacji oraz pokazy praktycznego działania urządzeń z obszaru Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Wydarzenie podzielone zostanie na kilka części tematycznych. Zielona produkcja energii elektrycznej dotyczyć będzie montażu i użytkowania małych instalacji fotowoltaicznych i wiatrowych, zielona produkcja energii cieplnej skoncentruje się na praktycznych aspektach doboru i montażu urządzeń grzewczych wykorzystujących ciepło ziemi, energię słoneczną oraz biomasę. Zaprezentowane zostaną również rozwiązania z obszaru klimatyzacji, wentylacji i rekuperacji jako nieodzowne elementy nowoczesnego energooszczędnego budynku.

Prestiż w nowej odsłonie

W tym roku laureatów najcenniejszego trofeum Międzynarodowych Targach Poznańskich – Złotego Medalu poznamy już na dwa miesiące przed targami. Po raz pierwszy ten najważniejszy konkurs targowy zrealizowany będzie w nowej formule. Jedną spośród licznych nowości będzie głosowanie „Złoty Medal – wybór konsumentów”. Po raz pierwszy profesjonaliści z branży będą mogli oddawać głosy na najlepszy ich zdaniem produkt spośród laureatów Złotego Medalu. Głosowanie prowadzone będzie w Internecie na stronie www.zlotymedal.mtp.pl oraz w ekskluzywnych przestrzeniach specjalnych tzw. Strefach Mistrzów za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych. Prestiżowe wyróżnienia wręczone zostaną laureatom już pierwszego dnia targów podczas uroczystego otwarcia targów Instalacje, Wodociągi, Kominki, TCS oraz Securex.

Bilet na targi można zakupić on-line do 75% taniej na www.mtp24.plWięcej informacji o targach na: www.instalacje.mtp.plwww.wodociagi.mtp.plwww.kominki.mtp.pl , www.tcs.mtp.pl