Produkty

Otwarcie nowej fabryki Galmet

Dodano 12.07.2013

W dniu 22 czerwca 2013 r. w siedzibie firmy Galmet w Głubczycach miało miejsce wielkie otwarcie nowoczesnej hali do produkcji kolektorów słonecznych.

Hala o powierzchni 2200 m2 powstawała około roku, a następnie była wyposażana w nowoczesny park maszynowy. Budowa poprzedzona była blisko dwuletnimi badaniami prowadzonymi przez inżynierów firmy i naukowców z Politechniki Wrocławskiej mającymi na celu stworzenie innowacyjnego kolektora słonecznego o wysokiej wydajności.

W otwarciu uczestniczyło przeszło 100 zaproszonych gości, w tym przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego – Doradca Marszałka p. Artur Rolka, oraz władze lokalne tj. Burmistrz Głubczyc p. Jan Krówka i Starosta Powiatu Głubczyckiego p. Józef Kozina, a także prezesi, dyrektorzy i właściciele największych w Polsce hurtowni instalacyjnych. Nie zabrakło także przedstawicieli mediów, m. in. TVP Opole, Radia Opole oraz TV Głubczyce, które dokładnie udokumentowały całe wydarzenie. Otwarciu hali produkcyjnej przewodniczyli założyciel i prezes firmy p. Stanisław Galara oraz wiceprezes p. Robert Galara.

Po kilku słowach przywitania nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali właściciele firmy i zaproszeni włodarze. Kolejnym punktem programu było poświęcenie hali produkcyjnej, którego dokonał ks. Michał Ślęczek - Proboszcz Parafii N.N.M.P. w Głubczycach. Po poświęceniu goście otrzymali symboliczną lampkę szampana i został wygłoszony toast za pomyślność inwestycji. Następnie po sformowaniu mniejszych grup, które prowadzili przedstawiciele wydziału kolektorów słonecznych, goście mieli okazję dokładnie zobaczyć i poznać cały proces powstawania solarów. Na zakończenie części oficjalnej zgromadzeni goście zostali zaproszeni na poczęstunek oraz do wspólnego pamiątkowego zdjęcia przed halą produkcyjną.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszenie na część mniej oficjalną do pałacu mieszczącego się w Izbicku, gdzie odbyła się konferencja poświęcona urządzeniom Galmet dedykowanym do Odnawialnych Źródeł Energii. Po konferencji goście mogli obejrzeć pokaz jazdy konnej. Ostatnim punktem programu był uroczysty bankiet zorganizowany dla przybyłych gości połączony z obchodami 30-lecia istnienia firmy. Podczas bankietu gościom zostały wręczone statuetki i pamiątkowe deski okolicznościowe.

Źródło: Galmet