Produkty

Rettig przejmuje Hewinga

Dodano 06.02.2012

Ważny ruch jednego z liderów rynku techniki grzewczej. Koncern Rettig, właściciel marki Purmo, odkupił od przedsiębiorstwa Uponor 100% udziałów w firmie Hewing, która jest producentem wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych.

To kluczowe posunięcie fińskiego koncernu. Hewing to wiodący producent wielowarstwowych rur PE-X i PE-RT o zróżnicowanym zastosowaniu, m.in. w systemach ogrzewania podłogowego lub instalacji c.w.u. Poniżej zamieszczamy oficjalny komunikat firmy w tej sprawie.

24 stycznia 2012 r. koncern Rettig podpisał umowę z firmą Uponor, właścicielem niemieckiej fabryki Hewing. W konsekwencji Rettig staje się 100% właścicielem producenta wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych.
 
Firma Hewing GmbH powstała w 1974 roku w Ochtrup w Niemczech. Tam też mieści się fabryka, produkująca wysokiej jakości wielowarstwowe rury PE-X i PE-RT do ogrzewań płaszczyznowych, grzejnikowych oraz do instalacji wody użytkowej. W 1988 roku miało miejsce wykupienie Hewing GmbH przez Uponor. Nowy właściciel skutecznie wprowadzał innowacyjne metody produkcji oraz wdrażał procesy doskonalenia jakości, przyczyniając się do szybkiego rozwoju firmy. W 2011 r. obroty Hewing wyniosły około 50 mln EUR. Firma zatrudnia 230 pracowników.

Hewing jest jednym z wiodących producentów rur z tworzyw sztucznych. Jest również znany z najnowocześniejszych standardów kontroli jakości, dysponuje wewnętrznymi laboratoriami i centrami badawczymi.

Po włączeniu fabryki Hewing w struktury koncernu, Rettig ICC zamierza utrzymać znaczną niezależność tej organizacji. Hewing będzie od tej chwili produkował rury również na stale rosnące potrzeby Rettig'a. Firma Hewing zatrudniająca profesjonalny zespół ekspertów i doświadczonych pracowników doskonale wpisuje się w strategię rozwoju koncernu Rettig ICC. Rozszerzając swoją ofertę o wysokiej jakości rozwiązania systemów rurowych dla wszystkich rynków, Rettig ICC przejdzie od roli wyłącznie dostawcy do roli innowacyjnego producenta.
 
Źródło: www.purmo.pl