Produkty

Targi, mistrzostwa i sympatyczni Instalatorzy

Dodano 02.09.2011

W dniach 10-12 września 2010 roku w rzeszowskiej Hali Podpromie odbyła się jesienna edycja Targów Budownictwa i Nieruchomości oraz Techniki Grzewczej i Sanitarnej.

Nie zabrakło na nich stoisk Instal-Konsorcjum z ofertą marki QIK i Gavia, Dostawców i Partnerów Instal-Konsorcjum oraz firmy Heating-Instgaz, która promowała swoją Galerię Łazienek. Jesienna edycja największych na Podkarpaciu targów była otwarta na klienta indywidualnego, który mógł zapoznać się z ofertą wystawców, a także zdobyć wiele przydatnych informacji związanych m.in. z instalacją i użytkowaniem urządzeń techniki grzewczej i sanitarnej. Niewątpliwym hitem targów były I Mistrzostwa Podkarpacia Instalatorów, do których mógł zgłosić się każdy instalator. Śmiałków stawiło się ponad trzydziestu. Koordynatorem Mistrzostw był organizator targów – firma MTR, natomiast Instal-Konsorcjum wspólnie z Heating-Instgaz sprawowały nadzór merytoryczny nad ich przebiegiem. Po czterech turach eliminacji złożonych z testów teoretycznych i ćwiczeń praktycznych, w których uczestnicy mieli za zadanie zamontować do szafki rozdzielacz QIK, a następnie podłączyć rurę QIK z wykorzystaniem kształtek i maszyn prasujących, do ścisłego finału awansowało czterech instalatorów. Po kolejnej turze testów teoretycznych, odpadł z finału jeden instalator, a trzech pozostałych uczestników musiało szybko i poprawnie ułożyć 1m2 ogrzewania podłogowego.

 

Zwycięzcą wszystkich konkurencji i pierwszym Mistrzem Podkarpacia Instalatorów został Piotr Kużdżał z Wysokiej Głogowskiej. Tytuł wicemistrza zdobył Jan Gorczyca z Ropczyc, a trzecie miejsce na podium zajął drugi przedstawiciel Ropczyc,Wiesław Misiura. – Na pewno jest to zaszczytny tytuł – powiedział wicemistrz Jan Gorczyca – muszę dodać, że zawody kosztowały trochę nerwów, bo na co dzień nie robi się tego przy udziale publiczności. Emocje zawodników udzieliły się także publiczności, która żywo komentowała poczynania instalatorów. Pula nagród w konkursie wyniosła ponad 24 000 zł. Podczas targów wręczono także wyróżnienia i Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego, przyznawane przez Międzynarodowe Targi Rzeszowskie. Po szczegółowej analizie dokonanej przez komisję ekspercką, Instal Konsorcjum otrzymało Złoty Medal za „Nowoczesny system instalacyjny QIK”. Ostatnią atrakcją targów były wybory Najsympatyczniejszego Instalatora z Podkarpacia zorganizowane przez gazetę codzienną „Nowiny”. Zwycięzcą w tej kategorii został Jan Szeliga. W targach wzięło udział ponad 200 liczących się na Podkarpaciu firm związanych z branżą budowlaną, instalacyjną i nie tylko. Organizatorem imprezy były Międzynarodowe Targi Rzeszowskie. Wszystkim Partnerom Instal-Konsorcjum oraz Dostawcom, którzy brali udział w targach, a jednocześnie byli fundatorami nagród w I Mistrzostwach Podkarpacia Instalatorów, składamy gorące podziękowania.