Produkty

VITECO - HeatOn Multi - Multifunkcyjna wewnętrzna pompa ciepła do c.o. i c.w.u. - NOWOŚĆ

Dodano 10.04.2024

HeatOn Multi – nowy HIT Viteco. Jedna pompa – wiele możliwości!

Przedstawiamy najnowszy produkt z oferty Viteco – monoblokową pompę ciepła do c.o. i c.w.u. o mocy do 4,8 kW do wewnętrznego, naściennego montażu.

Podstawa tej konstrukcji to już wcześniej znany model marki Viteco – HeatOn, który jest dedykowany jako pompa do podgrzewania tylko c.w.u. w zewnętrznych zasobnikach wody. HeatOn Multi został wzbogacony o mocniejszą sprężarkę firmy Panasonic, która potrafi wygenerować moc cieplną do 4,8 kW. Zmodyfikowany został również układ sterowania w taki sposób, by realizować funkcje związane z pracą kotłowni i instalacji grzewczej lub obsługiwać dwa niezależne zbiorniki c.w.u.

To nie kocioł, tylko HeatOn Multi

Obudowa zewnętrzna ma klasyczny wygląd „kotła gazowego”, dzięki czemu wkomponuje się w aranżację kotłowni czy pomieszczenia technicznego.

Pompa idealnie sprawdzi się jako źródło ciepła dla mieszkań o powierzchni do 50 m2, gdzie nie ma możliwości zastosowania klasycznych pomp ciepła montowanych na zewnątrz budynku. Zastosowana automatyka pozwala na współpracę z dodatkowym zewnętrznym źródłem ciepła (kocioł gazowy, olejowy, elektryczny, grzałka elektryczna). Przy takiej kombinacji można zastosować HeatOn Multi również do większych obiektów, gdzie nie ma konieczności ogrzewania w sposób ciągły całego budynku; np. przy małym zapotrzebowaniu na ciepło wystarczy ogrzewanie z pompy HeatOn Multi, a przy konieczności użytkowania całego obiektu dołączy się dodatkowe źródło ciepła.

Rozbudowana automatyka

Automatyka pompy może sterować niezależnie nawet trzema obiegami grzewczymi, więc zaspokoi potrzeby regulacyjne również większych obiektów. Obiegami grzewczymi można sterować zarówno stałotemperaturowo, jak i pogodowo – zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Do automatyki da się podłączyć niezależne termostaty pokojowe do każdego obiegu grzewczego, dzięki czemu można utrzymywać niezależne temperatury pomieszczeń.

Sterowanie dwoma zasobnikami i dostęp przez Internet

Nową pompę Viteco można również wykorzystać w pensjonatach, zajazdach, małych hotelach i gastronomii – wszędzie tam, gdzie potrzebny jest okresowo duży wydatek c.w.u. Do pompy można podłączyć dwa niezależne zasobniki c.w.u. o pojemności do 500 l każdy i utrzymywać w nich niezależne temperatury. Przy niewielkim zapotrzebowaniu na c.w.u. wodę można podgrzewać w jednym zbiorniku, a w sytuacji „pełnego obłożenia” uruchomić drugi zbiornik. Z jednej pompy HeatOn Multi można uzyskać grzanie c.w.u. nawet do 1000 l.

Całość dopełnia moduł internetowy, który daje możliwość zdalnej kontroli i regulacji kompletnego systemu – zarówno grzewczego, jak i zasobników c.w.u.

Łatwy i szybki montaż

Obudowa zewnętrzna wykonana jest w taki sposób, że montaż urządzenia odbywa się poprzez powieszenie na dwóch kołkach (instalowanych w ścianie); kołki rozporowe oraz mata wygłuszająca są na wyposażeniu pompy ciepła. Część hydrauliczną podłącza się od dołu urządzenia, co znacznie ułatwia jej wykonanie, a po zakończeniu prac instalacja wygląda estetycznie.

Kanały powietrza wlotowego i wyrzutowego

Kanał wyrzutowy montowany jest od góry jednostki i można go wyprowadzić bezpośrednio na zewnątrz lub do wewnątrz – tym samym wykorzystać schłodzone powietrze wylotowe do obniżenia temperatur w określonych pomieszczeniach. Kanał powietrza wlotowego również można wykonać na dwa sposoby – czerpać powietrze z pomieszczenia, gdzie znajduje się pompa ciepła (pod warunkiem wykonania wentylacji nawiewnej pomieszczenia) albo wykonać klasyczny kanał powietrzny i czerpać powietrze bezpośrednio z zewnątrz. Wariant pierwszy kanału wlotowego podniesie średnioroczną sprawność całego układu i tym samym zwiększy jego efektywność oraz obniży koszty eksploatacyjne.

Prosty serwis urządzenia

Całość konstrukcji jest tak przemyślana i wykonana, by ułatwić wszelkie prace serwisowe czy konserwacyjne. Po zdjęciu przedniej osłony ma się dostęp do całości układu i w komfortowy sposób można wykonać wszystkie niezbędne czynności – nie ma konieczności demontażu kanałów powietrznych (co niejednokrotnie bywa kłopotliwe), jak to jest w wielu konkurencyjnych pompach ciepła. HeatOn Multi to pierwsza pomp ciepła z tego segmentu urządzeń o tak szerokich możliwościach zastosowania. Naścienny montaż wewnętrzny zwiększa możliwości instalacyjne – szczególnie w sytuacjach, gdzie montaż zewnętrzny nie jest możliwy!

Szkolenie on-line

Zapraszamy do obejrzenia webinaru „HeatOn Multi – nowy HIT Viteco. Multifunkcyjna wewnętrzna pompa ciepła do c.o. i c.w.u.” w sekcji Szkolenia na stronie www.ik.pl lub bezpośrednio pod adresem: www.ik.pl/szkolenia/HeatOn albo na platformie szkoleniowej Akademii IK dla Profesjonalistów.

Autor: Maciej Peranowski

www.viteco.pl

 

Więcej informacji o marce VITECO: www.ik.pl/strefa-marek/viteco

 

 


Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

"HeatOn Multi - nowy HIT Viteco. Multifunkcyjna wewnętrzna pompa ciepła do c.o. i c.w.u."

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.