Produkty

Wolf - Lider Nowych Technologii 2014

Dodano 19.06.2015

Firma Wolf GmbH, jeden z czołowych producentów urządzeń grzewczych w Europie, dołączyła do grona przedsiębiorstw wyróżnionych prestiżowym tytułem Lider Nowych Technologii 2014 na polskim rynku. Uznanie kapituły programu LNT zyskały innowacyjne kotły i centrale kondensacyjne z serii CGB-2, CGW-2, CGS-2, CSZ-2, TOB, a także dedykowana tym urządzeniom nowoczesna regulacja BM-2 i AM.

Program Lider Nowych Technologii powstał z myślą o firmach, które z powodzeniem wdrażają nowe technologie, wprowadzają w życie innowacyjne rozwiązania, a do tego promują nowoczesne i nowatorskie systemy zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki temu mają znaczący wkład zarówno w rozwój swojej branży, jak i całej polskiej gospodarki. Jednym z tegorocznych zdobywców tytułu LNT została firma Wolf- Technika Grzewcza sp. z o.o., jako oficjalny dystrybutor urządzeń firmy Wolf GmbH.

Przedsiębiorstwo doceniono za wprowadzenie do swojej oferty innowacyjnych kotłów kondensacyjnych, które charakteryzują się wysoką sprawnością i dużą wydajnością, a przy tym są niezwykle oszczędne. Pomimo że w regularniej sprzedaży kotły pojawią się na naszym rynku dopiero na początku roku 2015, kapituła Programu Lider Nowych Technologii już teraz doceniła innowacyjność rozwiązań technologicznych i przyznała tytuł LNT całej gamie nowych urządzeń. Warto zaznaczyć, że wyróżnione produkty znalazły się w ofercie firmy Wolf GmbH już w listopadzie 2013 roku, jednak w do tej pory można było je kupić w Polsce tylko na specjalne zamówienie.

Innowacyjność wpisana w standard

W skład linii produktów wyróżnionych certyfikatem Lider Nowych Technologii 2014 wchodzą urządzenia kondensacyjne, przeznaczone do wykorzystania w systemach grzewczych zarówno mieszkań, jak i domów jednorodzinnych. Wśród nich znaleźć można kocioł gazowy CGB-2, gazowe centrale grzewcze CGW-2 i CGS-2, gazowo-solarną centralę grzewczą CSZ-2, kotły olejowe TOB, a także nowoczesny moduł sterujący BM-2 i AM.

Wyjątkowość tych urządzeń to zasługa zastosowania innowacyjnej technologii Bluestream, dzięki której kotły mają większą sprawność kondensacji, są bardziej oszczędne oraz wydajne od innych produktów tego typu. Pod pojęciem „Bluestream” kryje się także inteligentne zarządzanie pompą w celu osiągnięcia najlepszych parametrów kondensacji, minimalne zużycie energii podczas trybu czuwania, oraz dłuższa żywotność kotła. Co więcej, użytkownicy dostali możliwość sterowania sprzętem poprzez tablet lub smartfona, a także zyskali opcję zdalnej diagnostyki i obsługi serwisowej. Istotne jest, że każde urządzenie z gamy nowych produktów firmy Wolf GmbH, poza atutami charakterystycznymi dla całej linii, wyróżnia się indywidualnymi parametrami. Ścienny kocioł gazowy CGB-2 cechuje między innymi: płynnie regulowana moc (już od 1,8 kW), sprawność znormalizowana 110% Hi, wysoce wydajna zintegrowana pompa oraz regulacja spalania automatycznie dostosowująca się do rodzaju gazu. Centrala grzewcza CGW-2L umożliwia szybkie, wygodne oraz równomierne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, a do tego jest niezwykle oszczędna w eksploatacji, prosta w konserwacji i przede wszystkim – bardzo kompaktowa. Centrala CGS-2, zbudowana z termy gazowej  i warstwowego zasobnika ze stali nierdzewnej, to z kolei urządzenie wyróżniające się cichą pracą, doskonałą izolacją oraz praktyczną, modułową konstrukcją.

Kolejny produkt z linii wyróżnionej znakiem LNT 2014, kondensacyjna gazowo-solarna centrala grzewcza CSZ-2R, odznacza się wykorzystywaniem energii słonecznej do podgrzewania wody w stopniu pokrycia aż do 60%. Co więcej, zastosowano w niej zasobnik solarny z najwyższej jakości izolacją cieplną, w tym z izolacją podłoża, a dzięki modułowi sterującemu BM-2 można łatwo i wygodnie kierować całym układem: eksploatacją urządzeń oraz zasobami słonecznymi przeliczanymi na kilowatogodziny, metry sześcienne gazu ziemnego czy litry oleju opałowego. Ostatnie z urządzeń, kocioł olejowy TOB, posiada wysoce wydajny silnik pompy na olej energooszczędny, a do tego cechuje się tzw. „czystym spalaniem”, optymalnym wykorzystaniem ciepła oraz sprawdzoną metodą spalania paliwa rozpylanego ciśnieniowo. Wszystko to zamknięte w eleganckiej formie i stylowym designie.

Nowe kotły i centrale kondensacyjne firmy Wolf GmbH to nowatorskie urządzenia, które spełniają najwyższe standardy jakości oraz wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi. To właśnie te atuty doceniła kapituła Programu Lider Nowych Technologii, przyznając produktom firmy Wolf tytuł LNT 2014. Słuszność tej decyzji potwierdzi każdy, kto zdecyduje się na wybór i montaż tych urządzeń w swoim domu. Będzie miał na to szansę już w roku 2015.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 www.wolf-polska.pl