Produkty

Wyróżnienie dla Systemu Instalacyjnego

Dodano 01.09.2011

 Z wielką przyjemnością informujemy, że SystemInstalacyjny QIK został wyróżniony podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Instalacji „Gryf-Bud”, które odbywały się w Bydgoszczy w dniach 25–27 marca br.

 

 

System Instalacyjny QIK, dzięki swojej kompletności i innowacyjności, umożliwia zbudowanie pełnego systemu ogrzewania podłogowego. Oparty jest on na rurze wielowarstwowej PERT/ AL/PE-RT lub PE-Xc/Al/Pe-XC, złączkach zaprasowywanych mosiężnych, cynowanych lub z polifluorku winidylenu PVDF, rozdzielaczach z mosiądzu lub stali nierdzewnej, styropianowej macie izolacyjnej z folią aluminiową, taśmie brzegowej, a także innymi akcesoriami potrzebnymi do wykonania ogrzewania podłogowego, instalacji grzejnikowej oraz ciepłej i zimnej wody użytkowej.

Innowacyjnym rozwiązaniem i jedynym dostępnym na rynku polskim są mosiężne kształtki zaprasowywane, posiadające trzy o-ringi. Taka konstrukcja złączki, oprócz doskonałej szczelności, pozwala na wykonywanie połączeń zaprasowywanych pięcioma różnymi profilami szczęki prasującej. Są to profile TH, H, U, RF oraz MT. Dodatkowo, kształtki wykonane są z mosiądzu pokrytego cyną pełniącą rolę warstwy antykorozyjnej, która znajduje się na wewnętrznej, jak i zewnętrznej powierzchni kształtki. Przypominamy również, że System Instalacyjny QIK dostępny jest wyłącznie w hurtowniach Instal-Konsorcjum.