Produkty

Zestawy ze stelażem Geberit – na co uważać?

Popularne stało się montowanie toalet wiszących na stelażach podtynkowych. W ten sposób można zaoszczędzić sporo miejsca i cieszyć się komfortem zarówno w małej łazience, jak i większym salonie kąpielowym. Na co uważać, wybierając zestaw podtynkowy WC Geberit? Jak dopasować stelaż i miskę WC?

  • Na co zwrócić uwagę, wybierając zestaw podtynkowy WC?  

Zestaw podtynkowy jest trwały, mocny i niezawodny. Oczywiście przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Najczęściej zestaw WC podtynkowy wytrzymuje obciążenie 400 kg, co jest górną granicą przyjmowaną podczas testów. W rzeczywistości stelaże podtynkowe wytrzymują dużo wyższe obciążenie.

Stelaże podtynkowe można montować w przypadku: cienkiej ścianki karton-gips, ściany murowanej i obudować lekką osłonką wodoodporną albo zamontować w ściance działowej, przymocowanej do podłogi i sufitu, lub podłogi i prostopadle do ściany. Dostępne są również stelaże przeznaczone do zabudowy niskiej lub wysokiej.

Ponadto stelaże różnią się ilością spłukiwanej wody – standardowo wynosi ona od 4 do 6 l. Aby zabezpeczyć spłuczkę przed przeciekaniem, te wykonane przez Geberit są produkowane metodą rozdmuchową, czyli tworzone z jednego kawałka tworzywa, bez zgrzewów – zapobiega to powstawaniu słabych punktów narażonych na uszkodzenia.

  • Stelaż podtynkowy Geberit – na co uważać przy wyborze? 

Warto sprawdzić, czy stelaż podtynkowy i miska WC są kompatybilne, bo przy artykułach różnych producentów bywa, że dochodzi do efektu chlapania wody z toalety, co jest nie tylko nieprzyjemne, ale również wpływa na konieczność częstszego sprzątania.

Dlatego warto wybrać zestaw WC podtynkowy Geberit razem z miską tego samego producenta – na przykład Koło. Produkty szwajcarskiej firmy świetnie do siebie pasują i się uzupełniają.

Do wyboru jest wiele stelaży Geberit w praktycznych zestawach. Można zdecydować się na zestaw stelaż Geberit Duofix Basic i toaletę wiszącą Koło Nova Pro. W ten sposób zyskujesz:

  • technologię Rimfee, czyli bezpieczne spłukiwanie w toalecie bezkołnierzowej bez efektu chlapania,

  • oszczędność wody, dzięki ergonomicznemu, dwudzielnemu przyciskowi Delta,

  • praktycznie i ciche opuszczanie deski sedesowej.

Wśród zestawów ze stelażem podtynkowym Geberit są również takie, które świetnie sprawdzają się do małej łazienki. Warto sięgnąć po zestaw Duofix z krótką miską wiszącą Koło Modo. Pozwala znacząco zaoszczędzić przestrzeń i świetnie sprawdzi się nawet do małej toalety w bloku.

Są osoby, którym wyjątkowo zależy na estetycznym montażu i w takim przypadku wybierają miskę wiszącą z krytymi mocowaniami. Takim rozwiązaniem jest zestaw Geberit Duofix i miska WC Koło Nova Pro Premium z krytymi mocowaniami.

Geberit wraz z Koło oferuje aż 10 wygodnych zestawów, które sprawdzą się zarówno do pokoju kąpielowego, jak i małej łazienki czy toalety. 

  • Co zyskujesz, wybierając zestaw stelaża podtynkowego Geberit i miski WC Koło? 

Przede wszystkim możesz liczyć na najwyższy komfort użytkowania, cichą pracę, ekonomicznie działającą spłuczkę, łatwość czyszczenia toalety i przestrzeni wokół niej.

Nie bez znaczenia jest oczywiście estetyka. W końcu takie rozwiązanie sprawdza się nawet w bardzo nowoczesnych, reprezentacyjnych łazienkach. Świetnie komponuje się z montażem podtynkowym umywalki, a także armatury, czyli aranżacji z ukrytymi przyłączeniami.

Nie bez znaczenia jest fakt, że stelaż podtynkowy to gwarancja niezawodności. Klienci wybierający zestawy Geberit mogą liczyć na 10 lat gwarancji na stelaż i spłuczkę.

Dodatkowo producent gwarantuje dostępność części zamiennych dla wszystkich elementów funkcjonalnych na 25 lat.

 

Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

Stelaż podtynkowy do miski wiszącej GEBERIT Duofix UP320 (MONTAŻ)