Produkty

Zmiany w asortymencie QIK

Dodano 09.06.2014

Drugi oraz trzeci kwartał 2014 r. to okres ważnych zmian w asortymencie złączek systemu instalacyjnego QIK. W maju br. rozpoczął się proces wprowadzania do oferty marki nieocynowanych kształtek zaprasowywanych, zaś z początkiem sierpnia w asortymencie QIK znajdzie się wyjątkowa nowość – złączki zgrzewane.

Złączki zaprasowywane QIK produkowane były dotychczas z wykorzystaniem procesu cynowania, który powszechnie uważany był za dodatkowe zabezpieczenie mosiądzu przed korozją wapienną. Zastosowanie dodatkowej warstwy ochronnej powodowało oczywiście dodatkowe koszty produkcyjne, co w finalnie wpływało na podwyższenie ceny jednostkowej towaru.

Szczegółowe analizy przeprowadzone przez zespół ekspertów marki QIK dowiodły jednak, że nawet pominięcie procesu cynkowania w procesie produkcyjnym nie wpływa na obniżenie trwałości czy bezpieczeństwa produktu. Używany do produkcji złączek mosiądz typu CW 617N jest podstawowym materiałem stosowanym w armaturze instalacyjnej, który sam w sobie spełnia wszelkie normy do stosowania w instalacjach sanitarnych.

Pozostałe parametry złączek zaprasowywanych nie ulegają zmianie.

Złączki zgrzewane QIK

Zupełną nowością w asortymencie QIK będą dostępne od sierpnia 2014 r. złączki zgrzewane, które wykonane są z polietylenu typu RT (II generacji), a więc z tego samego tworzywa, z którego wytwarzana jest rura wielowarstwowa QIK.

Poprzez wykorzystanie procesu zgrzewania z użyciem profesjonalnych zgrzewarek możliwe jest osiągnięcie doskonałego połączenia rury i złączki. Warto zaznaczyć, że dzięki wykorzystaniu polietylenu w procesie produkcji złączki zmniejsza się całościowa waga instalacji, co zapewnia większy komfort pracy instalatora.

Przede wszystkim zaś – dzięki optymalizacji procesu produkcyjnego oraz zastosowaniu nowego tworzywa – udało się obniżyć koszt jednostkowy złączek zgrzewanych, które w porównaniu do złączek mosiężnych mogą być nawet do 40% tańsze!

W sierpniu 2014 r. w ofercie marki QIK pojawią się złączki o średnicach od 40 do 75 mm, zaś docelowo asortyment ma być poszerzony o średnice nawet do 108 mm.

Więcej informacji oraz materiałów do pobrania na stronie www.qik.pl.

Dawid Myśliwiec

www.qik.pl