Giacomini – system ogrzewania, który jest gwarancją spokoju dla Twojego klienta – artykuł opublikowany w Biuletynie IK Edycja Lato 2021

“Firma Giacomini zajmująca się produkcją komponentów wykorzystywanych przy ogrzewaniu podłogowym wprowadziła na rynek program 15-letniej gwarancji. Autoryzowani Instalatorzy po szkoleniu technicznym uzyskują możliwość zaoferowania wspomnianej gwarancji swoim klientom. “

Marcin Jóskowski | www.giacomini.com

Z artykułu dowiesz się:


  1. co sprawia, że warto korzystać z systemów Giacomini

Co sprawia, że warto korzystać z systemów Giacomini? 

  1. Marka Giacomini istnieje na rynku od ponad 25 lat, dzięki czemu zaufało jej duże grono klientów, korzystających z oferowanych przez nią wysokiej jakości systemów i produktów. Firma, z której wywodzi się marka Giacomini w roku 2021, będzie obchodziła 70-lecie istnienia!
  2. Produkty tworzone przez markę Giacomini oprócz tego, że wyróżniają się wysoką estetyką, są również bardzo funkcjonalne, a ich zastosowanie sprawia, że efektywność pracy wzrasta. Zawory kulowe z uszczelnieniem czy śrubunki stosowane przez instalatorów pozwalają na szybką instalację, ponieważ nie muszą użyć dodatkowych elementów np. pakuł. Dzięki temu są w stanie zaoszczędzić nawet kilkanaście dni w ciągu roku.
  3. Rozwiązania patentowe opracowane przez markę Giacomini pozwalają na redukcję kosztów pracy wykonywanej przy instalacji. Nowe zawory grzejnikowe – DB gwarantują stały przepływ przez grzejniki, a rozdzielacz podłogowy z zaworami DB daje możliwość zaoszczędzenia zużycia energii cieplnej. Wartości oszczędności zależne są od danego budynku. W domach wielorodzinnych może ona wynieść nawet od 2 do 3 tys. złotych rocznie.
  4. Marka Giacomini wprowadziła takie rozwiązania do pomp ciepła, które pozwalają na właściwy przepływ i szybkość transportu energii cieplnej od źródła do pomieszczenia. Przykładem jest grupa hydrauliczna z mieszaczem o Kv=18,9 oraz separatora zanieczyszczeń 1” z siatką filtrującą 300 µm oraz bardzo silnym magnesem neodymowym 12100 Gaussa/. Dzięki temu pompa ciepła pracuje w prawidłowy sposób i unika “taktowania”. Doprowadza to do mniejszej liczby awarii, a klient jest w stanie wówczas zaoszczędzić ok 5 tys. złotych w ciągu 10 lat.
  5. Firma Giacomini w poważny sposób podchodzi do pochodzenia, jak i zachowania świadomości marki, o czym przekonuje jej moc przerobowa na poziomie 70 ton mosiądzu dzienne we własnej kuźni i jej linie produkcyjne rur przeznaczonych do ogrzewania podłogowego. Wspomaga to proces jakości i kontroli produktów, a zarówno instalatorzy, jak i klienci mogą być spokojni o proces instalacji oraz eksploatacji produktów.
  6. Wprowadzenie na polski rynek nowego oprogramowania firmowego – Giacomini Instal System 5.0. Sprawia to, że zarówno kooperanci, jak i klienci firmy, mają dostęp do oprogramowania pozwalającego na tworzenie projektów instalacji wodociągowych, jak i ogrzewania podłogowego. Po każdym wykonanym projekcie, otrzymujemy materiały, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo czasu na ich ręczne obliczanie. Dodatkowo pozwala to na pokazanie inwestorowi, jak kształtują się realne koszty poniesione na materiały, które zostały użyte. 

Jakościowe systemy ogrzewania podłogowego poparte wykonaniem projektu instalacji gwarantują, że system grzewczy będzie pracował dłużej niż przez 15 gwarantowanych lat. 

 

Giacomini – system ogrzewania, który jest gwarancją spokoju dla Twojego klienta – na podstawie artykułu  z Biuletynu IK edycja Lato 2021.

 

 

Autor: Małgorzata Buchkovska