Produkty

Maszyny FlexShaft – nowy standard w branży profesjonalnego czyszczenia odpływów

Efekt FlexShaft

Bez względu na rodzaj budynku, czy jest to dom, restauracja czy też lokal przedsiębiorstwa, jedno jest pewne: każdy system odpływowy wymaga przeprowadzania okresowych prac, czyszczenia i/lub udrażniania, a do tego potrzebne jest szybkie i jednocześnie wydajne rozwiązanie, dzięki któremu rury znów będą czyste i w pełni drożne tak, jakby były nowe. 

 

Budynki Mieszkalne

Niektórzy właściciele domów próbują rozwiązać problem nieprzyjemnych zapachów i zatkanych odpływów, wlewając do rur środki chemiczne, aby usunąć zatory z tłuszczu, resztek jedzenia, mydła lub włosów. Nawet jednorazowe zastosowanie takich środków stanowi zagrożenie dla zdrowia, środowiska i bezpieczeństwa. Natomiast w dłuższej perspektywie, zamiast rozwiązać problem, ich stosowanie może doprowadzić do znacznego uszkodzenia odpływu. To pewne, że w którymś momencie konieczne będzie dokładne czyszczenie odpływu, przy o wiele większym nakładzie pracy.

Restauracje i Centra Biznesowe

Restauracje i inne intensywnie uczęszczane lokale mogą doświadczać problemów związanych z osadzającym się w odpływach tłuszczem lub kamieniem. Przykładem mogą być toalety w hotelach lub publiczne toalety w dużych centrach handlowych i centrach biznesowych.

Problem stanowić mogą również korzenie drzew, szukające najłatwiejszej drogi do źródła wzrostu. Czasem, takie problemy mogą być przyczyną przykrych zapachów, zawilgocenia posadzek betonowych lub zalania pustych przestrzeni pod posadzką. Korzenie ograniczają przepływ i potencjalnie mogą doprowadzać do zatorów w systemach odpływowych i rynnach.

FlexShaft W Drodze Po Zwycięstwo

Kiedy firma RIDGID projektowała nową maszynę FlexShaft, jednym z najważniejszych założeń było wniesienie rzeczywistej wartości dodanej do pracy profesjonalistów, zajmujących się czyszczeniem odpływów. Maszyna, która radziłaby sobie z większością miękkich zatorów, oczyszczałaby ściany rur, byłaby łatwa w obsłudze, wykonywałaby pracę szybko i przy minimalnym wysiłku operatora, a przy tym umożliwiałaby wykorzystanie kamery wewnątrz rury podczas czyszczenia, wnosiłaby prawdziwą wartość do działań profesjonalistów z branży.

I tak, maszyna FlexShaft udowodniła, że jest niczym innym jak właśnie tą wartością dodaną.

Jedną z głównych zalet dwóch małych maszyn FlexShaft jest łatwość przenoszenia. Maszyna K9-102 waży około 11 kg, natomiast K9-204 waży 17 kg – można je bez trudu przenosić niemal wszędzie. Poza tym, maszyny FlexShaft są zasilane przez powszechnie stosowane 18-woltowe wiertarki akumulatorowe, więc nie wymagają stosowania żadnych przewodów elektrycznych. Wszystkie maszyny są wyposażone w dwa wybijaki łańcuchowe, które rozszerzają się podczas obracania, czyszcząc rurę na całym jej obwodzie.

FlexShaft jest nowym stylem czyszczenia odpływów; czyści odpływy z dużą prędkością. Co czyni maszynę FlexShaft szczególnie użyteczną to fakt, że wykorzystuje wysoce elastyczny przewód, który nie tylko może się wyginać, ale również stale się obraca. A jako, że obraca się wewnątrz osłony, praca jest bezpieczniejsza i czystsza, ponieważ ręce nie dotykają obracających się sprężyn i zanieczyszczenia nie wydostają się na zewnątrz podczas czyszczenia.

Dowiedz się więcej i obejrzyj film:
https://www.youtube.com/watch?v=O62P4Ln09rs&list=PLXxmHAjtgj9DL4VMgVgfS9A6H8P4WIYDf&index=8 oraz odwiedź stronę internetową RIDGID: https://www.ridgid.eu/pl/pl/urzadzenia-flexshaft