Produkty

Od instalacji sanitarnej aż po wodociągi - wszechstronne rozwiązania z systemami rurowymi Geberit

Dodano 18.11.2020

Domowe instalacje wodne, ogrzewanie, instalacje gazowe, zabezpieczenia przeciwpożarowe a nawet ciężkie przemysłowe maszyny – do tego wszystkiego wykorzystuje się specjalnie opracowane systemy rurowe.

Czy do wszystkich można wykorzystać te same? Nie – ale Geberit proponuje rozwiązania jednej serii, zaspokajające wszystkie powyższe potrzeby. To systemy Geberit Mapress i Pluvia!

 

Zróżnicowane oczekiwania, jakie stawia się systemom rurowym w zależności od ich zastosowania sprawiły, że nie ma miejsca na półśrodki. Aby zapewnić 100-procentową pewność poprawnego, szczelnego funkcjonowania, marka Geberit opracowała różne warianty rur serii Mapress, pozwalające na wykorzystanie ich w każdym projekcie.

Geberit Mapress Edelstahl – tytan niezawodności

Nierdzewne rury Geberit Mapress Edelstahl to wszechstronna linia przygotowana z myślą o najbardziej wymagających projektach. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku połączeń związanych z wodą – dzięki zwiększonej ilości molibdenu, rury tej kolekcji są znacznie trwalsze niż ich zwykłe odpowiedniki. Pierwiastek ten odpowiada za zabezpieczenie przed korozją. Tym samym są zabezpieczone przed przeciekami i uszkodzeniami wynikającymi z zużycia.

Idealne dla wody pitnej i ogrzewania – Geberit Mapress Edelstahl i Mapress Copper

W jakich zastosowaniach sprawdzają się najlepiej? Doskonale radzą sobie w instalacjach doprowadzających wodę pitną. Oznacza to, że bez względu na rodzaj budownictwa będą idealnie zapewniać dostęp do wody. Absolutna ochrona przed rdzą to także bezpieczeństwo spożywania– żadne drobinki rdzy nie przedostaną się do sieci, co jest gwarancją krystalicznie czystej i bezpiecznej wody. Z tego rodzajem zadań doskonale radzą sobie również systemy instalacyjne Geberit Mapress Copper, wykonane z miedzi.

Rury z obu tych kolekcji znajdują również zastosowanie w ogrzewaniu centralnym – dzięki specjalnej obróbce termicznej materiału jest on odporny na działanie wysokich temperatur, co sprawia, że zapewni ciepło bez żadnego ryzyka odkształcenia.

Zabezpieczenia przeciwpożarowe – domena serii Mapress Edelstahl i Carbon Steel

 Innym rodzajem zastosowania tego systemu są tryskacze, na przykład w instalacjach przeciwpożarowych. Odporność na temperatury pozwala na sprawne działanie nawet w przypadku groźnego pożaru. Zarówno w przypadku ogrzewania jak i systemów przeciwpożarowych wykorzystać można również serię Geberit Mapress Carbon Steel – ocynkowana rura, wyposażona dodatkowo w polipropylenową powłokę to dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa i jednocześnie zabezpieczenie przed korozją.

Dodaj więcej gazu z Mapress Edelstahl i Mapress Copper

Geberit Mapress Edelstahl to także wygodne rozwiązanie do instalacji gazowniczej. W przypadku tego rodzaju systemów, dużo większe znaczenie mają szczelne połączenia między odcinkami rur oraz łatwe i sprawne ich spajanie. Dzięki zróżnicowanym kształtkom zaciskowym oraz zapewnionym zestawom narzędzi, takich jak szczęki i zaciskarki, bezproblemowo można stworzyć dowolną instalację gazowniczą bez żadnego ryzyka ulatniania się gazu. Specjalna metoda zaciskania pozwala na takie dociśnięcie złączki, aby niemożliwe było powstanie jakichkolwiek szczelin, a jednocześnie aby struktura materiału pozostała niezmieniona. Oprócz Edelstahl idealnym wyborem będą też rury z serii Mapress Copper.

Geberit Mapress i wsparcie przemysłu

Nie brakuje także rozwiązań stricte przemysłowych – na przykład w przemyśle stoczniowym. Wszystkie kolekcje Geberit Mapress sprawdzają się w tego typu przypadkach. Rurociągi transportujące wodę chłodzącą i zdemineralizowaną, sprężone powietrze czy gazy przemysłowe to przeznaczenia czysto związane z farmaceutyką i chemią – w inżynierii mechanicznej sprawdzają się również w transporcie płynów technicznych oraz instalacji gaśniczych, natomiast w przemyśle spożywczym również w dystrybucji środków czyszczących i dezynfekujących. Mało? Motoryzacja aktywnie korzysta z instalacji rurowych Geberit przy montażu aut – szczególnie w transporcie paliw i olei silnikowych. Okrętownictwo natomiast chwali systemy rurowe Geberit w zakresie instalacji systemów chłodzenia i ogrzewania oraz rur przeznaczonych do transportu wody morskiej.


Systemy rurowe Geberit Pluvia – wszystko płynie!

Doprowadzanie mediów, takich jak woda, gaz czy zapewnienie ogrzewania to jedno – ale co z odprowadzaniem? Marka Geberit zadbała zarówno o „in” jak i „out” – dzięki systemowi Geberit Pluvia dużo łatwiej teraz zadbać o poprawne odwodnienie dachów a jednocześnie można to zrobić sprawniej i taniej!

Seria Pluvia została zaprojektowana z myślą o łatwiejszym, szybszym i bardziej ekonomicznym wykorzystaniu systemów rurowych w zabezpieczaniu dachów przed nagromadzeniem wody. Sposób konstrukcji tego systemu gwarantuje przede wszystkim ograniczenie ilości wpustów dachowych, co zmniejsza wysiłek wkładany w montaż oraz lepiej zabezpiecza izolację dachową. Osiągnięto to dzięki zwiększonej przepustowości rur, mogących odprowadzić większą ilość wody.

Jednocześnie ograniczono konieczność tworzenia wielu pionów kanalizacyjnych, a co za tym idzie – zwiększono elastyczność procesu planowania całej konstrukcji. To także mniejszy koszt podczas budowy. Przestrzeń wewnątrz budynków jest natomiast dużo lepiej zagospodarowana, ponieważ Pluvia nie wymaga rurociągów ze spadkami – poziome rurociągi zapewniają więcej przestrzeni.

Systemy rurowe Geberit to rozwiązania na każdej budowie i w wielu gałęziach przemysłu. Sprawdź, w jaki sposób może usprawnić także Twój projekt!