Produkty

Odkurzacze centralne – jaką jednostkę wybrać?

Dodano 19.03.2014

Odkurzacz centralny jest standardowym wyposażeniem domów jednorodzinnych. Instalacje odkurzaczy zamontowanych w ścianach domów są podobne do siebie we wszystkich systemach, natomiast gołym okiem widać znaczące różnice w konstrukcji poszczególnych typów  jednostek. Klienci najczęściej poszukują systemów niewymagających częstego czyszczenia filtrów odkurzacza. Jest to główny powód popularności jednostek centralnych typu Split.

Dlaczego wszyscy szukają wersji Split?

Konstrukcja Split polega na rozdzieleniu obudowy separatora zanieczyszczeń oraz filtrów od obudowy silnika odkurzacza. W ten sposób uzyskano powiększony czysty separator cykloniczny, dodatkowy filtr włosów oraz doskonałe zabezpieczenie silnika przed kurzem, dzięki czemu gwarancja na odkurzacze centralne o konstrukcji Split obowiązuje przez 7 lat.

aeroVac jako jedyny dostawca wprowadził do sprzedaży urządzenia konstrukcji Split. Obecnie w ofercie marki znajdują się cztery jednostki centralne tego typu. Najtańsza, model Vacu-Maid S1570 Split kosztuje 2600 zł i doskonale sprawdza się w domach o powierzchni do 300 m2. Kolejne modele serii Split to S2500, S2800, S2900 oraz S3500, który jest odkurzaczem dwusilnikowym przeznaczonym do stosowania w dużych rezydencjach, hotelach lub pensjonatach. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest odkurzacz S2900 Split – to pierwsza jednostka centralna, w której zastosowano silnik Ametek o powiększonej średnicy wirnika, którego wydatek jest porównywalny do wydatku spotykanego w konkurencyjnych odkurzaczach dwusilnikowych.

Dla osób którzy poszukują tańszych rozwiązań technicznych, oferta aeroVac zawiera jednostki kompaktowe w cenie od 1000 zł.

Jednostki centralne aeroVac produkowane są przez największego światowego producenta systemów odkurzaczy centralnych, którego fabryki zlokalizowane są w USA w stanie Oklahoma.

Artur Furtak
www.aeroVac.pl