Produkty

Płukanie i czyszczenie instalacji

Dodano 05.07.2012

Mimo wielu zabezpieczeń przeciwosadowych, instalacje każdego typu ulegają zanieczyszczeniom i należy je systematycznie płukać. Jest to szczególnie ważne w przypadku systemów ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz ogrzewania podłogowego, takich jak system instalacyjny QIK.

Zagadnienie prawidłowego czyszczenia nowoczesnych instalacji jest u nas jeszcze mało znane, dlatego rozwiązania firmy Rothenberger stopniowo i skutecznie zyskują coraz większe uznanie wśród instalatorów. Do skutecznego czyszczenia nowych i eksploatowanych instalacji zaprojektowano i wyprodukowano specjalne urządzenie Ropuls. Dzięki specjalnej mieszance powietrzno-wodnej sprężarka efektywnie udrażniania i uwalniania od zanieczyszczeń układy instalacyjne. Urządzenie zasilane jest napięciem 230 V, wyposażone jest w panel sterujący, dzięki któremu w łatwy sposób możemy dowolnie sterować urządzeniem, m.in. zadając opcjonalne warianty płukania i czas jego trwania.

Ropuls pomocny jest do płukania instalacji wody pitnej, instalacji ogrzewania podłogowego, centralnego ogrzewania, a także do podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej. Efektywność instalacji, które poddane zostały płukaniu tą technologią, może wzrosnąć o około 25%. Tyle energii może pochłaniać szlam i osad odkładający się u układach, które przecież są filtrowane i pracują w układach zamkniętych. Nowością jest możliwość dezynfekcji instalacji dzięki specjalnemu oprzyrządowaniu opcjonalnemu, umożliwiającemu dozowanie specjalnej chemii, dostępnej również w ofercie Rothenberger.

Dzięki urządzeniom takim jak Ropuls, instalator rozszerza paletę swych usług. Zyskuje także klient, który dzięki udrożnieniu instalacji oszczędza na energii. Sprężarka Ropuls stanowi zatem nową jakość w instalatorstwie, z jednej strony poszerzając zakres możliwościfachowych ekip montażowych, z drugiej dając klientowi dodatkową możliwość zadbania o maksymalną efektywność instalacji. Ropuls to znakomite uzupełnienie systemu instalacyjnego QIK.