Produkty

Płukanie i czyszczenie instalacji sprężarką Ropuls

Dodano 19.03.2014

Firma Rothenberger jest światowym liderem w produkcji zaawansowanych narzędzi i urządzeń dla techniki instalacyjnej. Oprócz typowych maszyn i narzędzi wspomagających technikę obróbki rur, posiada w swojej ofercie urządzenia do czyszczenia i uzdatniania instalacji. Jednym z nich jest sprężarka ROPULS, która doskonale nadaje się do czyszczenia systemu instalacyjnego QIK.

Sprężarka ROPULS jest pionierskim rozwiązaniem wspierającym pracę monterów i serwisantów instalacji grzewczych i sanitarnych. Jest to idealne urządzenie do czyszczenia i dezynfekcji opcjonalnie nowych i eksploatowanych instalacji. Dzięki specjalnej mieszance powietrzno-wodnej sprężarka osiąga wysoką skuteczność w udrażnianiu i uwalnianiu układów instalacyjnych od zanieczyszczeń.

Urządzenie zasilane jest napięciem 230 V, wyposażone jest w panel sterujący, dzięki któremu w łatwy sposób możemy dowolnie sterować urządzeniem, zadając opcjonalne, efektywne w działaniu warianty płukania.

ROPULS służy do płukania instalacji wody pitnej, ogrzewania podłogowego (doskonale współpracuje z systemem QIK) i centralnego, a także do zasobników ciepłej wody użytkowej.

Efektywność instalacji, które poddane zostały płukaniu, dzięki tej technologii może wzrosnąć do około 25%. Tyle energii często pochłania szlam i osad odkładający się w układach.

Nie pomaga filtrowanie instalacji i praca w układach zamkniętych. Przepływająca w różnorodnych instalacjach woda, stale zmieniająca swoją temperaturę i ciśnienie, to jedenz wielu czynników odkładania się w układach niepożądanych czynników. Mimo wielu zabezpieczeń przeciw-osadowych instalacje ulegają zaszlamieniu i należy je systematycznie płukać. Dlatego tak istotne jest wypracowanie dobrych nawyków przez instalatorów, którzy, rozszerzając swoją paletę usług, zyskują niezbędne narzędzie do prawidłowego utrzymywania instalacji w ruchu. 

Poza oszczędnością energii sprężarka ROPULS bardzo dobrze nadaje się do oczyszczania i dezynfekcji opcjonalnie instalacji wody pitnej, co ma olbrzymie znaczenie dla zdrowia użytkowników, a także właściwego funkcjonowania instalacji.

Praca odbywa się przez proste podawanie strumienia wody, ale przede wszystkim przez podawanie do sytemu instalacyjnego QIK aktywnie pulsującej mieszaniny wody ze sprężonym powietrzem. Sprężanie pulsujące możliwe jest zarówno w trybie ciągłym, jak i w cyklu przerywanym uderzeniami hydraulicznymi, co 2 sek. Pod tym względem urządzenie to jest unikatowe na rynku.

Zalety sprężarki ROPULS

  • innowacyjny produkt, przeznaczony do odszlamiania instalacji,
  • duża sprawność urządzenia – po płukaniu efektywniejsza praca instalacji,
  • przywraca pierwotną wydajność grzewczą instalacji (spadającej wskutek zanieczyszczenia do nawet 25%),
  • możliwość pracy w trybie powtarzających się co 2 sekundy impulsów (zrywanie osadu) lub w trybie ciągłym (wypłukiwanie),
  • łatwo dostępny, czytelny, intuicyjny panel sterowania,
  • przyłącze sprężarki – możliwość napędu narzędzi pneumatycznych powietrzem bez oleju,
  • reduktor 2 bar zapewnia stabilne podawanie środków chemicznych z własnego dozownika,
  • wielozadaniowość urządzenia (trzy funkcje): odszlamia, konserwuje, dezynfekuje, kompaktowa budowa ułatwia transport i przemieszczanie w warunkach budowy,
  • w ofercie ROTHENBERGER jest pełna gama niezbędnych produktów: reduktor ciśnienia, dozownik, środki chemiczne, jako uzupełnienie oferty stanowiącej kompleksowy program dostawy.

Rafał Lebioda
www.rothenberger.pl