Produkty

Poradnik IK dla Profesjonalistów - Programy dopłat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dodano 06.06.2023

 

Miło nam poinformować, że ukazał się praktyczny poradnik dotyczący wszystkich programów dotacji oferowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Materiały te wysyłamy również w formie drukowanej do Partnerów, którzy wyrazili zgodę na korespondencję pocztą tradycyjną.


Z poradnika dowiesz się o programach:

  1. Mój Prąd 5.0
  2. Czyste Powietrze
  3. Moje Ciepło
  4. Ciepłe Mieszkanie
  5. Agroenergia

W ramach tych programów inwestorzy mają możliwość otrzymania dotacji na zakup różnych urządzeń, takich jak pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne, gazowe kotły kondensacyjne, kolektory termiczne do ciepłej wody użytkowej, systemy rekuperacji, a także na termomodernizację budynków.

Niniejszy poradnik został stworzony jako zbiór artykułów powstałych we współpracy Instal-Konsorcjum z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Instal-Konsorcjum od 2015 roku uczestniczy w Projekcie Doradztwa Energetycznego (PDE), realizowanym na terenie całego kraju. W ramach tego projektu powstała sieć Doradców Energetycznych, którzy mają na celu wdrażanie założeń projektu.

Obecnie duże zainteresowanie wzbudzają programy związane z modernizacją źródeł ciepła i poprawą efektywności energetycznej budynków mieszkalnych, a także instalacją odnawialnych źródeł energii. W naszym poradniku przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące zakresu programów oraz zasad uzyskania oferowanej przez nie wsparcia finansowego. Dotyczy to również opisanych wcześniej programów priorytetowych. Ponadto, zachęcamy do zapoznania się z webinariami, które omawiają te programy dotacji. Linki do webinariów, wraz z kodami QR, są dostępne w każdym artykule.

Autor: Rafał Hołtra, Instal-Konsorcjum

 

Przeczytaj także:

Zapraszamy także na tematyczne e-szkolenie IK:


Instal-Konsorcjum — Twój sprawdzony Partner!