Wybierz swój komfort: nowy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM — artykuł opublikowany w Biuletynie IK Edycja Jesień 2021

Condens GC5300i WM to stojący gazowy kocioł kondensacyjny, który wyróżnia się zintegrowanym podgrzewaczem pojemnościowym c.w.u., którego nominalna pojemność może wynosić 100 lub 120 litrów. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy zasobnikiem warstwowym a pojemnościowym, który wyposażony jest w wężownicę. Podwyższona moc do 30 kW zapewnia komfortową wydajność wody ciepłej. Połączenie w jednym urządzeniu zasobnika z kotłem sprawia, że urządzenie jest mniejsze, a więc użytkownik oszczędza sporo miejsca. W skład zestawów montażowych wchodzą elementy, które pozwalają na szybkie i proste podłączenie instalacji hydraulicznych. Można je podpiąć od góry lub z boku. Kocioł idealnie sprawdza się w modernizowanych budynkach. Posiada wyjątkowy design, który może przypaść do gustu estetom.

Edmund Słupek | www.bosch-termotechnika.pl | www.ik.pl/bosch

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Gdzie sprawdzi się kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM?

  2. W jaki sposób pracuje prezentowany kocioł?

  3. Dlaczego kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM spodoba się osobom ceniącym sobie nowe technologie?

  4. Czy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM zmieści się na niewielkiej przestrzeni?

  5. Czym jeszcze wyróżnia się kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM?


W nowopowstałych i modernizowanych budynkach

Kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zarówno budują, jak i modernizują istniejące już budynki. Szaroki zakres sterowania oraz wbudowana automatyka pogodowa pozwalają na oszczędną pracę urządzenia nie tylko w budynkach, które są słabo ocieplone, ale również w nowych obiektach, w których nie notuje się dużych strat ciepła. Istotną zaletą tego modelu jest połączenie kotła wraz z podgrzewaczem, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca podczas montażu. Sterowanie bezprzewodowe, które dostępne jest opcjonalnie, właściciel budynku nie musi wykonywać prac budowlanych związanych z koniecznością montażu instalacji elektrycznej w budynku. Kwestia ta jest istotna zwłaszcza w przypadku modernizacji budynku.

Wydajny i ekonomiczny — to znak rozpoznawczy kotła

Kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM jest niezwykle wydajnym i ekonomicznym urządzeniem. Potrafi automatycznie dostosować swoją moc grzewczą w zakresie między 10 a 100% maksymalnej mocy. Rozwiązanie to sprawia, że kocioł jest niezwykle energooszczędny w ciągu roku, co skutkuje niskim zużyciem gazu oraz wysoką efektywnością energetyczną.

Kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM to nowoczesna technologia

Prezentowane urządzenie poza pracą stacjonarną, może być także kompatybilne z internetem. W tym celu wystarczy połączyć kocioł z inteligentnym regulatorem Bosch EasyControl, który sprawi, że ogrzewaniem będzie można sterować za pomocą intuicyjnej aplikacji, którą instaluje się na tablecie lub w smartfonie. Inteligenta praca urządzenia (np. funkcja wykrywania obecności) sprawia, że zarządzenia kotłem jest nie tylko wygodne, ale również pozwala zaoszczędzić sporo energii. Co więcej, system Easy Control pozwala na indywidualne zarządzanie temperaturą w każdym pomieszczeniu. Wszystko za sprawą bezprzewodowych, elektronicznych głowic termostatycznych Bosch.

Jeżeli użytkownik preferuje tradycyjne rozwiązania, z powodzeniem może zastosować jeden z dedykowanych systemów sterowania regulatorami. Mowa tutaj o serii CR lub CW.

Kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM a miejsce w budynku

Modułowa i kompaktowa konstrukcja kotła kondensacyjnego Condens GC5300i WM sprawia, że urządzenie zajmuje niewiele miejsca. Wszystkie komponenty potrzebne do prawidłowego działania połączono w jednym urządzeniu. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj zintegrowany zasobnik, dzieki któremu cała instalacja zajmuje mało miejsca na podłodze.

Decydując się na kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM użytkownik ma możliwość wyboru zasobnika ciepłej wody użytkowej. W tym wypadku może brać pod uwagę:

  • zasobnik warstwowy, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania;

  • zasobnik pojemnościowy wyposażony w wężownicę grzewczą, który doskonale sprawdza się w kontakcie z wodą o wysokiej twardości.

Bez względu na to, który rodzaj zasobnika zostanie wybrany, kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM zapewnia użytkownikom komfortową wydajność wody ciepłej, która sięga ponad 22 litrów/minutę.

Innowacyjny desgin

Choć najważniejszym kryterium wyboru kotła powinna być jego wysoka efektywność, nie można przejść obojętnie obok ciekawego designu urządzenia. Zaokrąglone narożniki, biała obudowa oraz okrągły moduł obsługowy sprawiają, że kocioł wygląda niezwykle nowocześnie i atrakcyjnie.

Autor: Aneta Wojtczak