Produkty

HURTOWNIA JW-NOWIK

Spółka jawna JW Nowik posiada 31 lat doświadczenia w dystrybucji towarów z branży wentylacyjnej, instalacyjnej, sanitarnej i grzewczej. Powstała z firmy Instalator s.c., która została założona 1 grudnia 1990 roku jako spółka cywilna osób fizycznych. W początkowym okresie działalności było to przedsiębiorstwo rodzinne.

Pierwsza siedziba firmy mieściła się w Łomży w adaptowanej na sklep piwnicy. Jednak w latach 1991-1992 przedsiębiorstwo i jego działalność handlowa znacznie się rozwinęły i wynajęto dodatkowo magazyny. Pozwoliło to na zwiększenie oferty, a także samodzielny import armatury hydraulicznej.

W 1994 roku zakupiony został przez firmę dodatkowy lokal mieszczący się w Ełku, gdzie został utworzony drugi sklep działający w branży instalacyjnej. Przedsiębiorstwo nabyło także nieruchomość po byłej Fabryce Konserw w Łomży, gdzie przeniosła całą działalność z Łomży.

W 2000 roku firma zakupiła nieruchomość w Ostrołęce, gdzie na powierzchni 1000m2 prowadzona jest sprzedaż detaliczna, a na 2000m2 znajduje się zaplecze hurtowe.

W 2002 roku Instalator s.c. przekształciła się w Spółkę Jawną, poszerzając w tym samym czasie działalność o handel hurtowy i sprzedaż glazury i terakoty. W 2008 roku miało miejsce zakończenie działalności Spółki „Instalator”, na której miejsce powstały dwie nowe spółki, a jedną z nich jest JW. Nowik Spółka Jawna.

Aktualnie przedsiębiorstwo należy do grupy Instal-Konsorcjum i zatrudnia 23 osoby, a działalność gospodarczą prowadzi w trzech punktach handlowych zlokalizowanych w Łomży, Ełku i Grajewie. Posiada także własny serwis wielu sprzedawanych produktów. Dodatkową działalności firmy stanowi projektowanie i aranżowanie łazienek.

Posiadamy w swojej ofercie handlowej trzy marki własne: QIKConcept i Viteco . Marka QIK to kompletny system instalacyjny oparty na wysokiej jakości rurach 5-warstwowych PERT z wkładką aluminiową oraz 5-warstwowych EVOH z barierą antydyfuzyjną produkowanych w najlepszych niemieckich zakładach przemysłowych. QIK to 15 lat doświadczeń na rynku polskim. W ofercie Concept znaleźć można produkty z zakresu techniki grzewczej, przez towary instalacyjne, aż po armaturę sanitarną. Viteco to towary z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii tj. m.in. pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, kotły pelletowe, rekuperatory.

 

 

Technika grzewcza

kotły: gazowe, węglowe i pelletowe, pompy ciepła, gruntowe wymienniki ciepła, kolektory słoneczne, grzejniki, termostatyka, podgrzewacze ciepłej wody użytkowej, pompy c.o. i c.w.u., nagrzewnice gazowe i wodne

piktogram ciepło

Technika sanitarna

systemy podtynkowe, baterie, ceramika sanitarna, kabiny prysznicowe, wanny i brodziki, odpływy, łazienki dla niepełnosprawnych, zlewozmywaki, zmiękczacze, filtry do wody

piktogram woda

Technika solarna

panele pV, falowniki, płaskie kolektory słoneczne, sterowniki solarne,zestawy solarne

piktogram energia

Technika instalacyjna

instalacje: miedziane, stalowe, z tworzyw sztucznych, kanalizacyjne, centralnego odkurzania, wentylacji mechanicznej; systemy przeciwpożarowe, ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, systemy kominowe, izolacja termiczna do rur

piktogram powietrze

JW-NOWIK - CENTRALA

Adres:

ul. Zjazd 2, 18-400 Łomża

Telefon:
86 216 56 47