HURTOWNIA POL-PLUS - Grupa Instal-Konsorcjum

 

 

 

"POL-PLUS" Systemy Grzewcze Sp. z o.o. to firma, która zaistniała na rynku na początku lat 90. jako "POL" Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Zajmowało się ono robotami modernizacyjnymi i remontowymi dużych obiektów takich jak na przykład elektrociepłownie czy kotłownie osiedlowe.

"POL" Sp. z o.o. jako jedna z pierwszych firm prywatnych w Zielonej Górze posiadała własne obiekty. Początkowo zakupywała materiały na własne potrzeby, jednak później powstała hurtownia, która zajęła się dodatkowo sprzedażą dedykowaną klientom zewnętrznym.

W 1994 roku z przedsiębiorstwa "POL" Sp. z o.o. wyodrębniła się firma "POL-PLUS" Systemy Grzewcze s.c., która pod taką nazwą działa do dzisiaj. Magazyn został przekształcony w hurtownię, a firma zaczęła się prężnie rozwijać.

"POL-PLUS" zajął się sprzedażą między innymi kotłów c.o., grzejników płytowych czy automatyki ciepłowniczej. Przedsiębiorstwo zajęło się również usługami serwisowymi oraz montażem klimatyzacji i kominków. Aktualnie firma posiada własną wyposażoną bazę magazynowo – biurową i jest udziałowcem grupy Instal – Konsorcjum, która daje jej dodatkowe możliwości rozwoju.

Oferta "POL-PLUS" jest dopasowana w szczególności do odbiorców takich jak firmy handlowe i instalatorskie działające na terenie województwa lubuskiego. Dzięki stałemu rozwojowi przedsiębiorstwa i wieloletniemu doświadczeniu jest ono w stanie kompleksowo zaopatrywać w materiały i urządzenia z branży grzewczej, instalacyjnej, grzewczej, oraz wentylacji i klimatyzacji.

     

Technika grzewcza

kotły: gazowe, węglowe i pelletowe, pompy ciepła, gruntowe wymienniki ciepła, kolektory słoneczne, grzejniki, termostatyka, podgrzewacze ciepłej wody użytkowej, pompy c.o. i c.w.u., nagrzewnice gazowe i wodne

Technika sanitarna

systemy podtynkowe, baterie, ceramika sanitarna, kabiny prysznicowe, wanny i brodziki, odpływy, łazienki dla niepełnosprawnych, zlewozmywaki, zmiękczacze, filtry do wody

 

Technika instalacyjna

Instalacje: miedziane, stalowe, z tworzyw sztucznych, kanalizacyjne, centralnego odkurzania, wentylacji mechanicznej; systemy przeciwpożarowe, ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, systemy kominowe, izolacja termiczna do rur

Technika solarna

panele pV, falowniki, płaskie kolektory słoneczne, sterowniki solarne, zestawy solarne

 

 

Posiadamy w swojej ofercie handlowej trzy marki własne: QIKConcept i Viteco . Marka QIK to kompletny system instalacyjny oparty na wysokiej jakości rurach 5-warstwowych PERT z wkładką aluminiową oraz 5-warstwowych EVOH z barierą antydyfuzyjną produkowanych w najlepszych niemieckich zakładach przemysłowych. QIK to 15 lat doświadczeń na rynku polskim. W ofercie Concept znaleźć można produkty z zakresu techniki grzewczej, przez towary instalacyjne, aż po armaturę sanitarną. Viteco to towary z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii tj. m.in. pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, kotły pelletowe, rekuperatory.

 

Inicjatywa powstania tego typu organizacji zrodziła się już na początku 1995 roku, gdy grupa firm polskich zagrożona wejściem koncernów zachodnich do Polski i groźbą utraty konkurencyjności oferty, myślała o wspólnych zakupach u dostawców wyrobów instalacyjnych. Do podstawowych zadań nowo powstałej spółki należało, między innymi, reprezentowanie udziałowców w kontaktach handlowych ze strategicznymi dostawcami oraz odpowiedzialność za wszystkie firmy zrzeszone przy regulacji płatności wobec producentów. Statut spółki zobowiązał ją do dostawy urządzeń i materiałów z branży grzewczej i techniki sanitarnej wyłącznie wspólnikom spółki.

Naszymi podstawowymi odbiorcami są firmy handlowe i instalatorskie z terenu województwa lubuskiego. Dążymy do tego, aby naszych klientów zaopatrywać kompleksowo w materiały i urządzenia z branży techniki grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej oraz wentylacji i klimatyzacji.

   

Listę oddziałów znajdziesz poniżej:


 

POL-PLUS - Centrala Zielona Góra

POL-PLUS - Oddział Słubice

POL-PLUS - Oddział Gubin

POL-PLUS - Oddział Świebodzin

 

POL-PLUS - Centrala Zielona Góra