ARCO - nowe złączki do rur AluPEX

Złączki do rur AluPEX, z podwójną uszczelką EPDM, wyprodukowane z mosiądzu CW617N. Przeznaczone do wody pitnej - części mające kontakt z wodą nie zawierają niklu.
 

Zastosowanie:
• Woda pitna i ciepła woda użytkowa
• Sieci rozdzielcze wody
• Systemy grzejnikowe i ogrzewanie podłogowe

Instalacja i konserwacja:
Produkt nie wymaga specjalnej konserwacji. Można go instalować w dowolnej pozycji. Rury AluPEX, które będą montowane do trójnika powinny być dokładnie ucięte, skalibrowane i czyste przed wprowadzeniem ich do produktu.
Najpierw należy wprowadzić na rurę nakrętkę, potem wkrętkę mocującą, a następnie docisnąć rurę do końca i wkręcić nakrętkę na korpus; zastosowana siła, musi być na tyle odpowiednia, aby zapewnić szczelność. Podczas instalacji należy zastosować narzędzie do podparcia korpusu oraz drugie do zaciśnięcia nakrętki. Trzeba uważać, aby nie zastosować zbyt wielkiej siły,
ponieważ może to spowodować deformację i niewłaściwe funkcjonowanie produktu. W celu instalacji produktów gwintowanych należy chwytać za sześciokątne końcówki lub za środek korpusu.
 

*Każdy produkt ma wpływ na środowisko naturalne przez cały cykl swojego życia, również w chwili jego złomowania. Każdy komponent zaworów może być ponownie przetworzony, dlatego prosimy o przekazanie produktu do punktu recyklingu, kiedy nie będzie on już więcej używany.
Valvulas ARCO S.L. zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w swoich produktach i w ich specyfikacji, w dowolnym czasie i bez wcześniejszego informowania.