Produkty

Baterie i zawory Grupy Armatura

Dodano 12.06.2013

Grupa Armatura jest wiodącym polskim producentem armatury sieci sanitarnej, grzejników centralnego ogrzewania oraz ceramiki sanitarnej. Główną ofertę firmy stanowi szeroka gama baterii kuchennych i łazienkowych, natrysków. Uzupełnieniem oferty są zawory oraz grzejniki aluminiowe wraz z elementami montażowymi.

Wysoka klasa produktów i świadczonych usług jest nadrzędną wartością charakteryzującą firmę. Działania zgodne z normą ISO 9001 oraz nowoczesne rozwiązania w postaci serwisów gwarancyjnych i pogwarancyjnych dają poczucie satysfakcji nawet najbardziej wymagającym klientom. Wśród klientów dużą popularnością cieszą się baterie z ekonomicznej serii Aventura, produkowanej wyłącznie dla Instal-Konsorcjum. Z baterii klasy średniej na uwagę zasługuje rodzina Bazalt, wybijająca się ciekawą stylistyką.  Do baterii dostępny jest cały szereg natrysków punktowych, przesuwnych oraz spustów i syfonów.

Zawory przeznaczone są do instalacji wody zimnej i ciepłej, stanowią niezbędną część każdej instalacji będąc głównym elementem sterującym i odcinającym przepływ mediów. Kluczową sprawą jest prawidłowy dobór typu i dymensji zaworu kulowego z uwzględnieniem rodzaju i czynnika roboczego w instalacji oraz granicznymi parametrami pracy. Pełna oferta produktów dostępna jest w cenniku i na stronie www.grupa-armatura.pl.

Seria Aventura

Produkty z serii Aventura wykonane są zgodnie z Polską Normą PN-EN 817. Zarówno pod względem wymiarów przyłączeniowych, jak i wymagań technicznych i materiałowych, baterie Aventura posiadają niezbędne dokumenty dopuszczające je do obrotu na rynku:

  • Atest Higieniczny,
  • Deklarację Zgodności,
  • znak budowlany „B”.

Baterie te przewidziane są do współpracy z wodą o ciśnieniu do 1,0 MPa i temp. do 90°C. Próba szczelności wykonywana jest przy ciśnieniu 1,6 MPa.

Podobnie jak inne baterie produkcji Armatura Kraków SA są objęte 100-letnią gwarancją na elementy odlewane i 5-letnią gwarancją na regulator ceramiczny. Posiadają serwis 48h oraz ochronę ubezpieczeniową OC.

Powierzchnie zewnętrze baterii pokrywane są galwanicznie dwuwarstwowo:

  • warstwa zasadnicza – nikiel,
  • warstwa dekoracyjna – chrom.

W bateriach zostały zastosowane  perlatory  z tworzywa oraz regulatory ceramiczne stosowane  w bateriach klasy wyższej.

Więcej informacji o bateriach z serii Aventura na specjalnej podstronie naszego serwisu: hurtownieinstalacyjne.pl/aventura.