Produkty

Bosch – dobre samopoczucie zależy od powietrza

Dodano 12.06.2019

Bosch na całym świecie cieszy się reputacją firmy oferującej najwyższej jakości produkty i usługi. Globalne standardy organizacyjne i produkcyjne gwarantują bezsporną jakość oraz bezproblemowe użytkowanie oferowanych rozwiązań. Zaawansowana technologia i pionierski duch inżynierii to efekt wieloletnich doświadczeń i ciągłego procesu innowacji. To wszystko sprawia, że nowe klimatyzatory spełniają wszelkie oczekiwania.

 

Klimatyzatory ścienne Bosch są idealnym rozwiązaniem do mieszkań, niewielkich pomieszczeń biurowych i serwerowni. Oferta produktowa Bosch została w pełni uzupełniona o modele pracujące z czynnikiem R32, który jest bardziej przyjazny środowisku. Dzięki temu można zastosować jedną z 2 propozycji naściennych jednostek typu split Climate 5000 lub Climate 8500.

Każdy typoszereg zawiera 4 modele o mocy od 2,6 do 7,0 kW. Nowe modele Climate 5000 z R32 wyróżnia poprawiona funkcjonalność i nowe cechy. Są to m. in. możliwość utrzymywania temperatury na poziomie 8°C, BIO filtr, Auto Swing (pionowo) czy też występująca dotychczas tylko w modelu 8500 funkcja Follow Me. Jest to dostosowanie pracy urządzenia do osiągnięcia zadanej temperatury zgodnie ze wskazaniami czujnika znajdującego się z pilocie zdalnego sterownia. Pilot ten możemy umieścić np. na szafce nocnej przy łóżku w sypialni. Na uwagę zasługuje również znikomy pobór mocy w trybie Standby Mode (poniżej 1 W), zakres temperatury pracy na potrzeby chłodzenia od -15°C do 50°C i grzania od -15°C do 30°C, a także maksymalna długość instalacji i różnica wysokości między jednostkami dochodząca nawet do 50 m (długości) i 25 m (różnicy wysokości) dla modelu o mocy 7 kW. Ponadto te same jednostki wewnętrzne możemy wykorzystać również w systemach Multi Split. 

 

Do większych biur, domów, mieszkań, sklepów, aptek czy serwerowni idealnie sprawdzą się urządzenia komercyjne typu split (jednostka zewnętrzna ”agregat” i jednostka wewnętrzna) kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-podstropowe w zakresie mocy od 5,3 kW do 14,0 kW. Tutaj również należy zaakcentować maksymalne długości instalacji i różnicę wysokości miedzy jednostkami, które mogą osiągać odpowiednio do 65 m oraz 30 m. Warto wspomnieć również o wbudowanej pompce skroplin, która jest elementem niezbędnym do prawidłowej pracy urządzenia, a także kompatybilności z BMS, co doskonale wpisuje się w aktualne trendy inteligentnego zarządzania budynkiem. 

 

Dla systemów Multi Split, które charakteryzują się możliwością podłączenia od jednej do pięciu różnych jednostek wewnętrznych (możliwość łączenia np. jednostek ściennych i kanałowych), również dostępne są urządzenia pracujące z czynnikiem R32. Jednostki wewnętrzne (ścienne lub kasetonowe) w zakresie mocy od 2,2 kW do 7,3 kW do jednego agregatu jedno-wentylatorowego w zakresie od 5,2 kW do 12,3 kW (możliwość przewymiarowania sumy jednostek wewnętrznych w stosunku do jednostki zewnętrznej nawet do ponad 150%). Urządzenia są kompatybilne z Dry Contact i BMS.

 

Klimatyzatory Bosch objęte są 5-letnią gwarancją.

 

www.junkers.pl