Produkty

BWT AQA Clean: regeneracja zmiękczacza

Dodano 10.09.2014

Kilka pytań o regenerację zmiękczacza.  Większość sprzedawanych w Polsce zmiękczaczy to modele podstawowe, które są poddawane regularnie procesowi regeneracji.

Czym jest regeneracja?

Regeneracja polega na wypłukaniu żywicy roztworem soli.

Czy roztwór soli tzw. solanka usuwa z żywicy wszystkie możliwe do usunięcia zanieczyszczenia?

Niestety nie. Regeneracja usuwa z żywicy związki powodujące twardość wody.

Co z zanieczyszczeniami takimi jak związki stałe, związki żelaza czy mikroorganizmy?

Pozostają…

Czy jest na to jakieś rozwiązania? Co zrobić, aby żywica była czysta, przez to bardziej wydajna, a zmiękczona przez urządzenie woda higieniczna i bezpieczna?

BWT proponuje raz w roku zastosować zestaw BWT AQA Clean DT dla domowych zmiękczaczy oraz BWT AQA Clean CT dla zmiękczaczy przemysłowych.

Co zawiera zestaw BWT AQA Clean?

  1. Preparat do czyszczenia żywicy
  2. Preparat do dezynfekcji żywicy
  3. Tester twardości ogólnej (tylko zestaw BWT AQA Clean DT)

Co nam da użycie zestawu BWT AQA Clean?

Preparat do czyszczenia żywicy wyczyści żywicę ze związków żelaza oraz zanieczyszczeń stałych, a preparat do dezynfekcji pomoże pozbyć się z żywicy mikroorganizmów. Czysta żywica ma większą wydajność, urządzenie pracuje lepiej.

Jakie korzyści przyniesie zastosowanie zestawu BWT AQA Clean użytkownikowi?

Coroczny przegląd i konserwacja zmiękczacza to przede wszystkim pewność i bezpieczeństwo. Sprawdzony przez profesjonalnego instalatora zmiękczacz daje nam gwarancję, że urządzenie działa prawidłowo, a nasza woda ma pożądane parametry. Rozszerzenie przeglądu o zastosowanie zestawu BWT AQA Clean pozwoli na wyczyszczenie żywicy dbając o jej wydajność oraz zdezynfekowanie żywicy dbając o bezpieczeństwo i czystość przepływającej przez nią wody. Dołączony do zestawu BWT AQA Clean DT tester twardości ogólnej pozwoli na regularne sprawdzanie twardości wody, a tym samym kontrolę czy zmiękczacz pracuje prawidłowo.

Jakie korzyści przyniesie oferowanie zestawu BWT AQA Clean przez Instalatora?

Posiadając w ofercie zestaw BWT AQA Clean Instalator może zaproponować swojemu Klientowi profesjonalną usługę konserwacji zmiękczacza. Korzystając z bezpiecznych, sprawdzonych, produkowanych w Europie preparatów pomaga Klientowi utrzymać wysoki standard jakości wody w domu. Powiększa tym samym ilość zadowolonych, powracających co roku Klientów.

O szczegóły oferty na zestawy BWT AQA Clean pytaj w oddziałach Instal Konsorcjum.

ULOTKI DO POBRANIA

BWT AQA Clean.pdf

BWT_AQAClean_CT.pdf