Produkty

Cerapur Acu Smart od Junkers

Dodano 27.06.2012

Junkers prezentuje wiszący gazowy kocioł kondensacyjny z zasobnikiem 48 litrów i automatyką pogodową.

Stale rosnące zainteresowanie kotłami kondensacyjnymi sprawia, że przed tymi produktami stawiane są coraz wyższe wymagania, będące odzwierciedleniem potrzeb klientów. Ponad 100-letnia tradycja i osiągnięcia Junkersa jako eksperta oraz producenta urządzeń kondensacyjnych, służących do ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej, pozwalają na oferowanie urządzeń zaspokajających potrzeby najbardziej wymagających klientów.

W tym roku grupa kotłów kondensacyjnych marki Junkers powiększyła się o nowy model kotła wiszącego z wbudowanym zasobnikiem wężownicowym - Cerapur Acu Smart, będący „młodszym bratem” niezwykle popularnego urządzenia Cerapur Acu.

Nowe możliwości
Nowy kocioł Cerapur Acu Smart ZWSB 30-4A to urządzenie o mocy modulowanej do 24 kW na cele ogrzewania. Do produkcji ciepłej wody użytkownik ma do dyspozycji moc aż 30 kW. W połączeniu z wbudowanym zasobnikiem o pojemności 48 litrów, urządzenie to osiąga wydatek ciepłej wody do 690 litrów na godzinę i to bez potrzeby ustawiania pod kotłem dodatkowego, kosztownego zasobnika c.w.u. Całe urządzenie ma szerokość typowej szafki kuchennej tj. 60 cm. Pozostałe wymiary to wysokość 88 cm i głębokość całkowita – jedynie 48 cm. Kotły kondensacyjne Cerapur Acu Smart, podobnie jak Cerapur Acu, mogą być zasilane każdym z powszechnie dostępnych w Polsce gazów ziemnych oraz gazem płynnym, co znalazło potwierdzenie w Certyfikacie Badania Typu tego urządzenia.

Najnowsza automatyka

Zdecydowaną nowością występującą w kotle Cerapur Acu Smart jest najnowszy panel sterowania Bosch Heatronic® 4, wyposażony w automatykę pogodową, czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD oraz standardowo w funkcję Solar ControlUnit Inside (technologia nagrodzona w konkursie Złoty Instalator 2011). Panel sterowania Bosch Heatronic® 4 jest dostarczany bez żadnych dopłat w cenie kotła. 

Praktyczny i estetyczny
Tradycyjnie Junkers dba o łatwość i szybkość instalacji swoich urządzeń. W komplecie z kotłem Cerapur Acu Smart dostarczana jest pozioma płyta montażowa, wyposażona w zawory odcinające. Takie rozwiązanie oznacza również dodatkowe korzyści dla klienta. Umożliwia ono estetyczne ukrycie przewodów podłączeniowych pod obudową kotła.

Kompaktowa budowa i wyposażenie
Kotły Cerapur Acu Smart standardowo mają bardzo bogate wyposażenie fabryczne. W cenie urządzenia, oprócz zasobnika c.w.u. i wcześniej wymienionych elementów, znajdują się m.in. odpowietrznik automatyczny, turbinka zliczająca ilość wody, czujnik temperatury wody na powrocie podgrzewacza, regulator przepływowy c.w.u., pompa c.o., zawór trójdrogowy, dwa naczynia wzbiorcze (c.o. i c.w.u.), zawór bezpieczeństwa, płyta podłączeniowa z zaworami oraz adapter powietrzno-spalinowy z króćcami pomiarowymi.
Ponadto Junkers oferuje użytkownikom kotłów Cerapur Acu Smart bogate wyposażenie dodatkowe, m.in. całą gamę programowalnych i samouczących regulatorów pogodowych i pokojowych serii Fx oraz systemy powietrzno-spalinowe.