Cerapur Compact – różne rozwiązania dla różnych użytkowników

Kotły kondensacyjne Cerapur Compact dostępne są jako dwa modele jednofunkcyjne i jeden model dwufunkcyjny. Oferta skierowana jest zarówno do użytkowników nowych mieszkań i domów, jak i osób planujących modernizację istniejących instalacji oraz wymianę kotła gazowego na nowy.

Kotły kondensacyjne Cerapur Compact marki Junkers to kompaktowe urządzenia do montażu naściennego. Dzięki szerokiemu zakresowi modulacji 1:8 (od 12 do 100%) kotły kondensacyjne Cerapur Compact mogą być stosowane zarówno w małych mieszkaniach (moc modulowana od 2 kW), jak i w apartamentach i domach (górny zakres modulacji do 24 kW). Dodatkowo dzięki szerokiej ofercie uzupełniającej, składającej się z poziomych oraz pionowych podłączeń hydraulicznych oraz zestawów adaptacyjnych, możliwe jest szybkie i bezproblemowe podłączenie kotła Cerapur Compact do nowej instalacji hydraulicznej lub do istniejącej instalacji w przypadku wymiany kotła.

W celu zapewnienia optymalnie wysokiej sprawności i komfortu użytkowania kotły kondensacyjne Cerapur Compact wyposażono w intuicyjny panel sterowania Bosch Heatronic® 3.5 ze zintegrowanym czytelnym wyświetlaczem LCD oraz automatyką pogodową z możliwością indywidualnego dostosowywania krzywej grzewczej do charakterystyki cieplnej budynku.

Kotły Cerapur Compact współpracują ze wszystkimi rodzajami regulatorów serii Cx oraz z systemami powietrzno-spalinowymi dostępnymi w ofercie Junkers. Kotły standardowo dostarczane są z adapterami powietrzno-spalinowymi z króćcami pomiarowymi.

Dodatkowymi zaletami kotłów Cerapur Compact są również małe wymiary, niewielka masa, cicha praca oraz atrakcyjna cena.

Kotły Cerapur Compact dostępne są w trzech modelach:

  • ZSB 14-1 DE oraz ZSB 24-1 DE – jako urządzenia jednofunkcyjne do ogrzewania i gotowe do współpracy z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, o klasie efektywności energetycznej A dla ogrzewania,
  • ZWB 24-1 DE – jako urządzenie dwufunkcyjne do ogrzewania i przepływowego podgrzewania wody użytkowej, o klasach efektywności energetycznej A dla ogrzewania oraz A dla ciepłej wody (przy wysokim profilu wydajności XL).

Edmund Słupek

www.junkers.pl