Produkty

Ciepło i elegancja - grzejniki dekoracyjne Purmo

Dodano 25.07.2014

Podstawowym kryterium przy wyborze grzejnika powinno być to, że ma zapewniać ciepło w naszym domu. Jednak w XXI wieku stawiamy nie tylko na funkcjonalność, ale i design. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne cechuje efektowna forma, co nie musi wykluczać ich podstawowej funkcji. Jak wybrać idealny grzejnik i nie popełnić błędu w doborze mocy grzewczej radzi ekspert Purmo, Robert Skomorowski.

Design to nie wszystko

Wybierając idealny grzejnik, który będzie ozdobą naszego wnętrza, zwróćmy uwagę na jego moc grzewczą. Wiele grzejników dekoracyjnych mimo efektownego wyglądu (kratki, geometryczne wzory, nadruki, fale) oraz dużych gabarytów, ma stosunkowo niską moc grzewczą. Jeśli takie urządzenie w salonie, zajmie ono całą wolną przestrzeń na ścianie, a nie zagwarantuje przytulnego ciepła rodzinie. Grzejnik nie będzie spełniał swojej podstawowej roli, a jedynie przyozdobi wnętrze.

Ciepło i elegancja w jednym

Myśląc o eleganckim, nowoczesnym grzejniku dekoracyjnym, którzy spełni nie tylko nasze oczekiwania estetyczne, ale też zimą będzie zapewniał optymalną temperaturę wnętrz, zdecydujmy się na wysoką jakość. Purmo proponuje niezwykle estetyczne grzejniki dekoracyjne, np. Kos, Faro lub Tinos i Paros. które charakteryzują się niezwykłym designem i z pewnością zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów. Purmo Kos i Faro to dekoracyjne grzejniki przeznaczone przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Oba modele mają formę prostej i eleganckiej płyty – dostępne są w wersji poziomej oraz pionowej. Różnią się natomiast płytą przednią. Dla osób, które cenią sobie luksusowe i połyskujące wykończenia idealny będzie model Kos – całkowicie gładki. Płyta przednia grzejnika Faro ma zaś delikatne przetłoczenia. Estetyczny design urządzeń objawia się również zaokrąglonymi obudowami bocznymi oraz ażurową kratką zakrywającą górę grzejnika. Grzejniki dostosujemy do wnętrza nie tylko wymaganą mocą grzewczą, ale także rozmiarami. Ciekawostką jest wersja wykończenia „inox” z przednią płytą wykonaną ze stali nierdzewnej, dzięki której grzejniki zyskują oryginalną stalową barwę. Dodatkowym atutem pionowych modeli Kos i Faro jest możliwość podłączenia ich od dołu, w połowie szerokości grzejnika, co znacznie upraszcza system podłączenia do instalacji.

Gładki Kos nadaje wnętrzu wrażenia surowości. Pasuje zarówno do mieszkania typu loft, jak i do nowoczesnych wnętrz, np. kuchni w zestawieniu ze stalowo-szarą lodówką i podobnymi sprzętami AGD. Świetnie sprawdzi się także w eleganckim holu.

Faro z przetłoczoną płytą przednią sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w stylu minimalistycznym czy rustykalnym. W zależności od wybranego koloru podkreśli te elementy wnętrza, na które chcemy zwrócić uwagę. Stalowy nada surowości, a jednocześnie elegancji i lekkości.

Surowość i klasyka formy

Dla osób ceniących sobie klasyczne wnętrza i prostotę dobrymi propozycjami będą grzejniki dekoracyjne Purmo Tinos i Paros. To grzejniki, które można zamontować w miejscach, które wcześniej nie przyszłyby nam do głowy – nawet na głównej ścianie działowej w salonie lub w miejscu między oknami w sypialni. Sprawdzą się nie tylko z racji swoich właściwości technicznych, ale także ze względu na gustowną formę. W modelach Tinos i Paros płyta czołowa i osłony boczne są wytwarzane jako jeden element, pozbawiony wszelkich łączeń i spawów. Nadaje to bryle grzejnika spójność i łagodzi przejścia pomiędzy liniami.

W modelach Tinos i Paros zastosowano specyficzny sposób montażu – bardzo blisko ściany. Dla grzejnika typu 11 całkowita głębokość zabudowy to zaledwie 83 mm. Dzięki temu przednie panele grzejników dekoracyjnych Purmo Tinos i Paros po zamontowaniu stanowią zintegrowany z przestrzenią element dekoracyjny wnętrza. Nie można oprzeć się wrażeniu, że zostały zaprojektowane specjalnie do wnętrza, w którym zostały zamontowane.

Grzejniki Purmo są dostępne w ponad 200 kolorach palety RAL. Dodatkowo można wybierać spośród 12 ekskluzywnych wykończeń metalicznych. Wszystkie grzejniki Purmo objęte są 10-letnią gwarancją.

Robert Skomorowski

www.purmo.pl