Produkty

Comap - nowości w ofercie

Dodano 05.09.2012

Comap to europejski koncern, jeden z wiodących producentów złączek do systemów plastikowych i miedzianych. To także producent systemu ogrzewania podłogowego BIOfloor i systemu dystrybucji wody użytkowej i grzewczej SKINSystem. Wieloletnie doświadczenie oraz kadra techniczna i zarządzająca o najwyższych kwalifikacjach sprawiają, iż Comap rozwija się dynamicznie. Gama produktów jest ciągle poszerzana o nowe rozwiązania pozwalające zapewnić najwyższą jakość w połączeniu z funkcjonalnością.

Poniżej w skrócie prezentujemy podstawowe produkty i rozwiązania Comap oraz nowości w ofercie. Informacje o produktach dostępne są w katalogach technicznych Comap na stronie www.comap.pl oraz u pracowników i dystrybutorów Comap.

SKINSystem – dystrybucja wody użytkowej i grzewczej

SKINSystem to kompleksowe rozwiązanie zawierające złączki zaprasowywane SKINPress (mosiądz cynowany), SKINPress Light (PPSU) oraz rury wielowarstwowe i PEX:

• Rury wielowarstwowe MultiSKIN4 (PEXc/Al./PEXc) - oferowane średnice 14, 16, 18, 20, 26 i 32mm w zwojach oraz 40, 50 i 63 w sztangach.

• Rury wielowarstwowe BetaSKIN (PE-RT/AL./PE-HD) – oferowane są średnice 14, 16, 18, 20, 26 i 32mm w zwojach.
• Rury PEX z warstwą antydyfuzyjną EVOH – oferowane średnice 16,18, 20mm w zwojach.

Szeroka gama produktów oraz szeroki zakres średnic rur i złączek (od 14 do 63mm) pozwalają na wykonanie instalacji w większości obecnie budowanych budynków.

W złączkach zaprasowywanych stosowanych w SKINSystem zastosowano pierścień VisuControl pozwalający na łatwe i szybkie ocenienie, czy połączenie wykonano prawidłowo. W przypadku złączki mosiężnej jak i wykonanej z PPSU zastosowano specjalną ochronę o-ringu, która minimalizuje ryzyko uszkodzenia elementu uszczelniającego w czasie wprowadzania rury w złączkę. Kolejnym bardzo ważnym atutem tej złączki jest korpus wykonany z cynowanego mosiądzu. Cynowanie zabezpiecza korpus złączki przed korozją, która mogłaby pojawić się przy kontakcie mosiądzu np. z betonem i pozwala na stosowanie złączek do wody pitnej. Innym elementem złączki doskonale zabezpieczonym przed niekorzystnym wpływem środowiska jest pierścień zaprasowywany, który został wykonany ze stali nierdzewnej.

System objęty jest 10-letnią gwarancją (szczegóły u przedstawicieli Comap).

BIOfloor – system wodnego ogrzewania podłogowego

System oparty jest na rurach wielowarstwowych lub PEX, rozdzielaczach modułowych poliamidowych, mosiężnych (nowość) i stalowych (nowość) oraz styropianowych płytach systemowych.

W ostatnim czasie system BIOfloor został wzbogacony także o nowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym. Rozwiązanie pozwala na sterowanie pętlami ogrzewania podłogowego za pośrednictwem instalacji kablowych (24V lub 230V) lub z zastosowaniem technologii bezprzewodowej. Modułowa budowa systemu pozwala na prostą rozbudowę i dodawanie funkcji.

Dodatkowo w ofercie BIOfloor znalazły się dwa układy RTL do sterowania małymi układami ogrzewania podłogowego.
System objęty jest 10-letnią gwarancją (szczegóły u przedstawicieli Comap).

SAR – armatura grzewcza

Osprzęt grzejnikowy

Comap posiada w swojej ofercie zawory i głowice termostatyczne oraz zawory powrotne do grzejników boczno zasilanych i moduły hydrauliczne do grzejników ze zintegrowanym zaworem termostatycznym.

Dodatkowo w ostatnim czasie wprowadziliśmy do oferty gamę nowych zaworów i głowic ozdobnych pod nazwą DESIGN. Gama zawiera zestawy termostatyczne w kolorach chrom i satyna oraz ręczne zestawy grzejnikowe FUTURA i SPHERE.
Wysoka jakość produktów Comap pozwala na udzielenie 5-letniej gwarancją na zawory i głowice termostatyczne a 10-letniej gwarancji na ręczne zawory grzejnikowe Focus.
Zawory precyzyjnej regulacji
Comap od lat posiada w swojej ofercie zawory precyzyjnej regulacji (statyczne) serii 750 i 751 gwintowane w zakresie średnic DN15-DN50 oraz kołnierzowe serii 750B i 751B w zakresie średnic DN15-DN 400.

Nowością w ofercie jest regulator stałego przepływu 750PICV w zakresie średnic DN15 i DN20. W niedługim czasie będą dostępne także średnice DN25 i DN32. Zawory mogą być doposażone w siłowniki. Comap posiada dwa typy siłowników: siłownik proporcjonalny termo-elektryczny 24V i siłownik typu On/Off 24V i 230V.