Produkty

Comap: Od źródła do odbiornika ciepła

Dodano 20.08.2013

COMAP jako globalny producent dostarcza rozwiązania dla każdego typu połączenia i systemu sterowania pomiędzy źródłem a odbiornikiem ciepła.

Tym razem pragniemy zwrócić Państwa uwagę na systemy instalacyjne oparte na złączkach zaprasowywanych. Comap posiada w swojej ofercie rozwiązania do wykonywania tego typu połączeń dla instalacji wykonanych z rur wielowarstwowych, PEX, a także dla instalacji wykonanych z rur miedzianych. SKINPress to kompleksowe rozwiązanie zawierające złączki zaprasowywane SKINPress (mosiądz cynowany), SKINPress Light (PPSU) oraz rury wielowarstwowe i PEX:

Rury wielowarstwowe MultiSKIN4 (PEXc/Al/ PEXc) – oferowane średnice 14, 16, 18, 20, 26 i 32 mm w zwojach oraz 40, 50 i 63 mm w sztangach,

Rury wielowarstwowe BetaSKIN (PE-RT/Al/ PE-RT) – oferowane są średnice 14, 16, 18, 20, 26 i 32 mm w zwojach (wybrane średnice dostępne także w peszlu lub izolacji 6 mm),

Rury PEX z warstwą antydyfuzyjną EVOH – oferowane średnice 16, 18, 20 mm w zwojach.

W złączkach zaprasowywanych stosowanych w SKINSystem zastosowano pierścień VisuControl pozwalający na łatwe i szybkie ocenienie czy połączenie wykonano prawidłowo. Zarówno w przypadku złączki mosiężnej, jak i wykonanej z PPSU, zastosowano specjalną ochronę o-ringu, która minimalizuje ryzyko uszkodzenia elementu uszczelniającego w czasie wprowadzania rury w złączkę. Kolejnym bardzo ważnym atutem tej złączki jest korpus wykonany z cynowanego mosiądzu. Cynowanie zabezpiecza korpus złączki przed korozją, która mogłaby pojawić się przy kontakcie mosiądzu np. z betonem, i pozwala na stosowanie złączek do wody pitnej. Innym elementem złączki doskonale zabezpieczonym przed niekorzystnym wpływem środowiska jest pierścień zaprasowywany, który został wykonany ze stali nierdzewnej. System objęty jest 10-letnią gwarancją (szczegóły u przedstawicieli Comap).

SUDOPress to kolejna gama złączek zaprasowywanych, lecz z przeznaczeniem do instalacji wykonanych z rur miedzianych. Złączki wyposażone są w system Visu-Control. Posiadamy w swojej ofercie złączki do instalacji wody użytkowej i centralnego ogrzewania (SUDOPress), a także złączki do instalacji solarnych (SUDOPress Solar). 

Nowością w ofercie Comap są złączki zaprasowywane do instalacji gazowych (SUDOPress Gas) w zakresie średnic od 15 do 54 mm.

Pozwalają one na istotne zaoszczędzenie czasu potrzebnego na wykonanie połączenia w porównaniu z połączeniami lutowanymi (w instalacjach gazowych lutem twardym). Złaczki do instalacji gazowych, wodnych i solarnych oparte są na tym samym korpusie, różnią się natomiast rodzajem materiału o-ringu uszczelniającego oraz kolorystyką pierścienia Visu-Control. Wszystkie wymienione typy złączek SUDOPress mogą być zaprasowywane szczękami o profilu zaprasowania V.