Produkty

concept by Womix: Podsumowanie roku 2018 Nowe produkty w ofercie na rok 2019

Dodano 02.01.2019

Produkty marki concept dostarczane przez firmę Womix mają zastosowanie w systemach regulacji centralnego ogrzewania. Zarówno armatura, taka jak zawory mieszające i systemy grup pompowych, jak i poszczególne elementy wyposażenia kotłowni produkowane są w Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz obserwacji zmieniających się trendów wiemy jak ważna jest jakość i estetyka wykonania produktów. 

Na każdym z etapów produkcji wyroby Womix przechodzą kontrolę jakościową oraz wizualną. Ta metoda daje nam gwarancję, że produkt trafiający do sprzedaży będzie z całą pewnością spełniał oczekiwania zarówno naszego odbiorcy, jak i końcowego użytkownika.

Podsumowanie roku 2018

Początek roku to przede wszystkim niespodziewane, ale bardzo miłe wyróżnienie naszej firmy na I Kongresie Towarów Specjalnych Instal-Konsorcjum. Nagroda dla Lidera Dystrybucji marki concept w roku 2017 była dla nas ogromnym zaszczytem i napędziła nas do jeszcze większego wysiłku w rozwijaniu marki concept w segmencie dostarczanych przez nas produktów.

Kolejnym krokiem było poszerzenie oferty o nowe systemy grup pompowych pozwalające na montaż większej ilości grup pompowych na rozdzielaczu. Wprowadzone zostały nowe rozdzielacze C70 2/3F, C70 3/5F, C100 2/3F, C100 3/5F, C100 4/7F oraz nowa zwrotnica CPN MINI. Systemy ze względu na swoje gabaryty i kompaktowy wygląd szybko zyskały zastosowanie w wielu kotłowniach.

Koniec roku to poszerzenie asortymentu istniejących grup pompowych o grupy z pompami elektronicznymi eco. Od października oprócz pomp Grundfos i Wilo do wyboru są także systemy z dwoma typami pomp obiegowych eco Basic lub eco Premium. Obie pompy to produkty europejskie nieustępujące jakością znanym markom. 

Wyposażone są w szereg udogodnień oraz dodatkowych funkcjonalności takich jak: automatyczne odpowietrzanie, zabezpieczenie termiczne, innowacyjna budowa pompy polegająca na zastosowaniu sferycznego wirnika kulistego i pozwalająca na bardzo cichą pracę, 7 poziomów ustawień każdej z charakterystyk czy też bardzo niski pobór mocy. Dodatkowo pompa eco Premium posiada wyświetlacz pokazujący aktualne dane o instalacji (pobór mocy, ciśnienie różnicowe oraz przepływ). Wszystko to w połączeniu z niższą ceną stanowić może rozsądną alternatywę dla innych markowych cyrkulatorów wysokiej jakości oferowanych na rynku. 

 

Nowości w ofercie na rok 2019

Już wiadomo, że rok 2019 przyniesie wiele nowych rozwiązań i produktów poszerzających ofertę marki concept by Womix.

Pierwszym z nich będzie wprowadzany już pod koniec stycznia 3-drogowy zawór mieszający GZM o średnicy przyłącza ½”. Uzupełnimy tym samym ofertę o produkt istniejący na rynku i poszukiwany przez wielu instalatorów.

Pod koniec I kwartału 2019 roku wprowadzony zostanie zupełnie nowy system zabudowy kotłowni dla instalacji powyżej 220 kW. Nowością będzie cały typoszereg rozdzielaczy centralnego ogrzewania, zwrotnic hydraulicznych oraz grup pompowych tworzących uniwersalny system pozwalający na zbudowanie kotłowni do mocy 520 kW. Największą różnicą pomiędzy nowymi i istniejącymi systemami będzie to, iż wszystkie elementy nowego systemu łączone będą ze sobą kołnierzowo, a rozdzielacze i zwrotnice wykonane będą z rur o średnicach DN 125, DN 150, DN 200 oraz DN 250. Grupy pompowe występować będą w czterech wielkościach przyłączy tj. DN 25, DN 32, DN 40 oraz DN 50 i będą miały możliwość montażu w dowolnej konfiguracji na dowolnym rozdzielaczu. Przystosowane będą ponadto do montażu pomp kołnierzowych wszystkich producentów obecnych na rynku, a ich rozstaw pomiędzy zasilaniem i powrotem to 250 mm. Całość wyposażona będzie w izolację EPP ograniczającą straty ciepła do minimum.