Produkty

Ecocondens Solid - kompletny system grzewczy w jednej obudowie

Kotły kondensacyjne ECOCONDENS SOLID – 20, 25, 35 stanowią kompletną jednostkę grzewczą, zapewniającą komfortowe i oszczędne użytkowanie w systemie centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

Kotły przeznaczone są głównie do domów jednorodzinnych, ponieważ gwarantują błyskawiczną dostępność ciepłej wody użytkowej w punktach czerpania wody oddalonych w znacznym stopniu od urządzenia. Ich główną zaletą jest to, że nie wymagają dodatkowej przestrzeni do magazynowania ciepłej wody, ponieważ wszystkie podzespoły umieszczone są w jednej obudowie, a ich dopracowany wygląd sprawia, że kotłownia staje się przyjazna dla oka. Kotły ECOCONDENS SOLID przeznaczone są głównie dla użytkowników zużywających znaczne ilości ciepłej wody. Bufor o dużej pojemności – 107 l gwarantuje wysoki komfort c.w.u. nawet w przypadku bardzo licznej rodziny. Taka objętość zasobnika pozwala na uniknięcie sytuacji, w której np. biorąc prysznic, doznamy niemiłego rozczarowania w postaci zimnego strumienia, a także zapewnia jednoczesne bezproblemowe korzystanie z wody w wielu punktach w domu  (np. wanna, prysznic, kuchnia).

Należy pamiętać, że w przypadku kotłów z wbudowanym zasobnikiem moc maksymalna urządzenia może być stosunkowo mała, gdyż ciepło magazynowane jest w zasobniku, a co za tym idzie proporcjonalnie niższa będzie też moc minimalna. Dzięki temu moc maksymalna bardziej elastycznie dopasowuje się do zapotrzebowania na energię po stronie centralnego ogrzewania i tym samym podnosi sprawność całego układu grzewczego.

Kotły ECOCONDENS SOLID dostępne są w trzech wariantach:

o mocy 3–21 kW, 3–27 kW oraz 4,5–36,9 kW (temp. 50/30°C).

Do ważniejszych zalet tych urządzeń należy wbudowany osprzęt do c.w.u. – zawór bezpieczeństwa oraz zawór zwrotny, wysoki stopień ochrony przeciwporażeniowej IP-44 oraz kompletny system zabezpieczeń. Na wyposażeniu kotła znajduje się naczynie kompensacyjne do obiegu centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

Komfort obsługi kotła zapewnia nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD i graficzną sygnalizacją stanów pracy. Urządzenie posiada wbudowany system autodiagnostyki oraz informowania o zakłóceniach w pracy kotła.

Żaneta Lisowska

www.termet.com.pl