Produkty

Ekologiczne kotły pelletowe Viteco

Dodano 02.01.2019

Kotły marki Viteco to produkty nowoczesne, bezpieczne, łatwe w obsłudze, ekologiczne i energooszczędne. Charakteryzują się wysoką sprawnością, nowoczesnym wyglądem oraz bardzo dobrą jakością wykonania. Wszystkie kotły Viteco produkowane są w Polsce według najwyższych standardów – Systemu Zapewnienia Jakości wg Dyrektywy Urządzeń Ciśnieniowych 97/23/WE, co potwierdzone jest znakiem CE0036.

Kotły mają 5. klasę według europejskiej normy EN 303-5:2012, a wybrane jednostki spełniają wymogi ECODESIGN2020. Warto dodać, że całość certyfikacji kotłów odbywa się w niezależnym instytucie w Brnie (Czechy).

Zakres mocy oferowanych kotłów zadowoli każdego użytkownika. Najmniejsze jednostki rozpoczynają się od 8 kW zapotrzebowania na ciepło w budynku, a kończą na 600 kW, co daje praktycznie nieograniczone możliwości inwestycyjne. W przypadku inwestycji powyżej 600 kW możemy tworzyć instalacje kaskadowe zbudowane z kilku jednostek. Systemy podawania pelletu z zewnętrznych zbiorników realizowane są za pomocą podajników pneumatycznych lub ślimakowych.

 

Co wyróżnia te produkty?

Przede wszystkim wymienniki o bardzo wysokiej sprawności. Wszystkie kotły oparte są na okrągłej konstrukcji z wymiennikami płomieniówkowymi. Dzięki takiej budowie wewnątrz płomieniówek mogą pracować czyszczaki (turbulatory). Spełniają one dwie funkcje – spowalniają przepływ spalin oraz czyszczą rury wewnętrzne wymiennika, zrzucając popiół bezpośrednio do popielnika. Takie rozwiązanie obniża temperaturę spalin oraz zwiększa sprawność urządzenia. Zróżnicowana gama urządzeń grzewczych Viteco, mnogość jednostek, systemów podawania oraz rodzajów paliwa idealnie wpisują się politykę poprawy jakości spalania oraz obniżenie emisyjności urządzeń grzewczych na rynku polskim.

W ofercie Viteco znajdują się następujące jednostki kotłowe:

• EG PELLET, od 10 do 60 kW, ze zintegrowanymi zasobnikami peletu od 170 do 350 l,

• EG PELLET MINI, od 16 do 45 kW, z wolnostojącymi zasobnikami peletu od 300 do 1100 l,

• EG PELLET MINI COMPACT, od 16 do 24 kW, ze zintegrowanymi zasobnikami peletu od 164 do 188 l,

• EG PELLET MICRO, od 8 do 12 kW, ze zintegrowanymi zasobnikami peletu 80 l,

• EG MULTIFUEL, od 17 do 600 kW, ze ślimakowymi podajnikami zrębki drzewnej lub peletu,

• EG MULTIFUEL PELLET, od 80 do 600 kW, z wolnostojącymi zasobnikami peletu 1000 l,

• EG PELLET AIRMA X PLUS (kotły nadmuchowe – nagrzewnice), od 25 do 60 kW, ze zintegrowanymi zasobnikami peletu 170 l,

NOWOŚĆ: EG PELLET EVO, od 10 do 60 kW, ze zintegrowanymi zasobnikami peletu od 228 do 368 l.

 

Nowy kocioł EG PELLET w wersji EVO

Kotły EG PELLET EVO PLUS i EG PELLET EVO są kolejnymi wersjami rozwojowymi kotła EG PELLET. Kotły EVO mają wiele zalet w stosunku do swoich poprzedników:

• W pełni uniwersalna konstrukcja kotła. W standardzie kocioł jest wykonany w tzw. wersji prawej, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, instalator na budowie może samodzielnie przerobić kocioł na wersję lewą. Zajmie to ok. 60 minut. Konstrukcja wymiennika, obudowa, wszystkie otwory i elementy kotła zostały przygotowane do takiej czynności.

• Zbiornik na pelet jest w prosty sposób demontowalny, co ułatwia wniesienie kotła do kotłowni oraz manewrowanie nim w mniejszych piwnicach.

• Dotykowy, pojemnościowy regulator kotła montowany w standardzie. Regulator ma przejrzysty i czytelny interfejs, ułatwiający obsługę zarówno instalatorom, jak i użytkownikom kotła.

• Kocioł EVO dystrybuowany będzie w 2 wersjach wyposażeniowych, dopasowanych do klientów o różnych możliwościach budżetowych.

Warto wspomnieć, że tak jak wszystkie pozostałe kotły Viteco, również EG PELLET EVO PLUS i EVO mają certyfikat 5. klasy i ecodesign oraz wykonywane są w pełnym zakresie mocy. 

Po doświadczeniach sezonu grzewczego 2017/2018 z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że kotły EG PELLET z palnikiem retortowym (z zastosowanym przeciwzwojem na ślimaku podającym pelet) są najbardziej stabilnymi i bezobsługowymi kotłami w całej gamie produktów EG PELLET, szczególnie przy zmianie typu i rodzaju peletu podczas użytkowania kotła.

Więcej szczegółowych informacji znajude się na stronie: https://viteco.pl