Produkty

Energooszczędne termoregulatory ESBE

Dodano 21.03.2012

ESBE podczas marcowych targów w Nordbygg w Szwecji, MCE w Mediolanie oraz Instalacje w Poznaniu zaprezentuje LTC200, nowe energooszczędne termoregulatory.

W skład zestawu wchodzi zawór z wbudowaną energooszczędną pompą klasy A. Produtkt spełnia ważną Europejską Dyrektywę Eco-Design (2009/125/EC), dla ErP, która będzie obowiązywać od 1 sierpnia 2015 r.

- Częścią naszej misji jest ciągły rozwój i poszukiwanie energooszczędnych rozwiązań, tak szybko, jak stają się one dostępne. W porównaniu do naszego pioniera, popularnego produktu LTC100, nowy LTC200 zapewnia mniejsze zużycie energii elektrycznej do 70%, w związku z tym redukuje wpływ na środowisko, a także zmniejsza rachunki za energię elektryczną dla użytkownika - mówi Product Manager ESBE, Per Thunberg.

Dyrektywa określa znormalizowane wymagania dotyczące skuteczności energetycznej dla zintegrowamych bezdławicowych pomp i określa maksymalny indeks EEI (wskaźnik efektywności energetycznej) do 0,23. Dyrektywa ma na celu zmniejszenie wpływu oddziaływania na środowisko niektórych produktów, w tym redukcję zużycia energii w ciągu całego cyklu życia produktu. Duża oszczędność energii i redukcja gazów cieplarnianych będzie osiągnięta przez użycie wysoko sprawnych pomp o niskim zużyciu energii elektrycznej.

- Unikalną cechą nowych termoregulatorów LTC200 jest regulowana prędkość pompy. Umożliwia to ustawienie prędkości pompy zgodnie z wymogami systemu i optymalizuje ładowanie zbiornika akumulacyjnego oraz całego cyklu spalania - kontynuuje Per Thunberg. Termoregulator ESBE automatycznie i wydajnie zasila zbiornik akumulacyjny oraz chroni kocioł na paliwo stałe przed zbyt niską temperaturą powrotu.

Więcej na temat nowych produktów ESBE na stronie www.esbe.pl.