Produkty

EXCLUSIVE GREEN E – idealne rozwiązanie dla każdego domu jednorodzinnego

Dodano 12.02.2018

Kocioł kondensacyjny z serii Exclusive Green E marki Beretta to idealne i nowoczesne rozwiązanie dla każdego domu, gwarantujące oszczędności eksploatacyjne, większą swobodę w montażu i możliwość inteligentnego sterowania. Kocioł ten jest również jednym z najbardziej efektywnych energetycznie kotłów na naszym rynku i jest certyfikowany do pracy na każdy rodzaj gazu (G20, G2.350, G27 i LPG).

Swoboda montażu

Sercem urządzenia jest rurowy wymiennik o unikalnej budowie, który wykonany jest ze stopu aluminium i nie posiada żadnych łączeń spawanych. Przewodność cieplna materiału, z którego jest wykonany, pozwala na równomierny rozkład temperatury, co zapobiega tworzeniu się miejsc przegrzewu, a tym samym zwiększa trwałość wymiennika. Bardzo istotny jest fakt, że dostęp zarówno do wymiennika, jak i pozostałych podzespołów kotła znajduje się z przodu, co umożliwia większą swobodę przy montażu Exclusive Green E. Właściciele domów i mieszkań docenią na pewno, że niemal nie istnieją ograniczenia związane z wymogami zachowania minimalnych odległości od ściany. Niemal, ponieważ jedyne, o czym należy pamiętać, to możliwość zdjęcia obudowy, ponieważ wszystkie prace konserwacyjno-serwisowe można sprawnie przeprowadzić od przodu kotła. Profesjonaliści z kolei dostrzegą innowacyjny system szyn, który umożliwia wysuwanie i wsuwanie wymiennika jak „szuflady”, co wpływa korzystnie na czas wykonania przeglądu.

Możliwość sterowania systemem grzewczym z poziomu mobilnej aplikacji

Dzięki udoskonalonej technologii wymienniki w modelach 25 kW marki Beretta charakteryzują się bardzo wysoką sezonową efektywnością energetyczną na poziomie 94% (sprawność liczona w sposób podyktowany nową dyrektywą Unii Europejskiej ErP) i posiadają klasę efektywności energetycznej A. Podłączając do kotła inteligentny programator BeSMART Wi-Fi w trybie komunikacji cyfrowej, otrzymuje się możliwość zdalnego sterowania kotłem, a także całym systemem za pomocą mobilnej aplikacji na smartfonie lub tablecie. Takie połączenie kotła z programatorem gwarantuje klasę efektywności energetycznej już na poziomie A+. W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji na temat nowego programatora BeSMART zapraszamy na specjalną stronę internetową www.besmart-home.pl.

Perfekcyjnie dobrana moc

Kotły Exclusive Green E są certyfikowane RANGE RATED. Homologacja umożliwia dostosowanie maksymalnej mocy kotła do rzeczywistego cieplnego zapotrzebowania systemu grzewczego, do wielkości ogrzewanej powierzchni i wyliczeń projektanta. Nowo wybrana moc będzie stanowić maksymalną moc kotła w systemie centralnego ogrzewania, co wpłynie pozytywnie na pozostałe parametry pracy urządzenia: wzrost sprawności kotła, mniejsze zużycie gazu oraz obniżenie emisji spalin, CO i NOx. Z kolei maksymalna moc na c.w.u. pozostanie na poziomie 25kW, gwarantując komfort ciepłej wody użytkowej.

Kolejnym elementem mającym duży wpływ na niższe koszty ogrzewania jest szeroki zakres modulacji mocy. Kocioł, modulując do dolnej granicy zakresu regulacji mocy (2,8kW), znacząco redukuje częstotliwość włączania i wyłączania się urządzenia, wydłużając w efekcie jego żywotność.

W związku z wysoką jakością urządzeń marki Beretta, firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. oferuje 5-letnią gwarancję na kotły, której warunki znajdują się na stronie internetowej www.beretta.pl. Należy również podkreślić, że firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. to polski producent wiszących kotłów gazowych, z fabryką zlokalizowaną w Toruniu.

Grażyna Bentkowska

www.beretta.pl