Produkty

Frame i Code: nowoczesne grzejniki drabinkowe

Dodano 15.03.2013

Firma Instal-Projekt już niejednokrotnie udowodniła, że kreatywna zmiana w konstrukcji może zupełnie odmienić wygląd grzejnika, nadając mu nowoczesny i inspirujący kształt. Wprowadzone do oferty Instal-Projekt grzejniki FRAME i CODE udowadniają, że znana z pozoru forma może zaskakiwać.

FRAME – zabawa formą

W przypadku grzejnika FRAME, profile i kolektory o kwadratowym przekroju stanowią ramę dla rurek. W ten sposób grzejnik pozwala zawsze zachować stylistyczną spójność w łazience. Niezależnie od tego, czy armatura i ceramika mają owalne, czy kanciaste kształty – FRAME zawsze stworzy z nimi harmonijną kompozycję. Ukryty odpowietrznik sprawia, że grzejnik prezentuje się bardziej elegancko. Dodatkowo jego funkcjonalność można rozszerzyć przez zastosowanie grzałki elektrycznej oraz dedykowanych wieszaków do ręczników.

Grzejnik dostępny jest w trzech szerokościach: 40, 50 i 60 cm i trzech wysokościach: 600, 1100 i 1600 cm. Dzięki dużej rozpiętości rozmiarów  można go łatwo i precyzyjnie dopasować do każdej łazienki, nawet takiej o nietypowym rozkładzie. Dodatkową zaletą FRAME jest elastyczność przyłączy. Model ten jest dostępny w wersji z podłączeniem dolnym (370, 470, 570 mm) i bocznym B500 (w modelach o wysokości 600 mm).

W zależności od rozmiaru moc cieplna grzejnika wynosi od 259 do 891 W dla parametrów VT=50K (75/65/200oC). Maksymalne ciśnienie pracy to 0,4 MPa, a maksymalna temperatura pracy wynosi 95oC. Zastosowane rozwiązania wzornicze oraz dostępność podłączenia bocznego o rozstawie 500 mm, przy zachowaniu doskonałego stosunku ceny do jakości, czynią z modelu FRAME uniwersalne rozwiązanie do wszystkich łazienek.

 

CODE – szyfr do niebanalnej aranżacji

Grzejnik CODE został zbudowany z profili prostokątnych, ułożonych naprzemiennie w płaszczyźnie pionowej i poziomej w rytmicznych modułach, zamkniętych ramą o kwadratowym przekroju. Dzięki temu zabiegowi konstrukcyjnemu, trójwymiarową budowę modelu CODE cechuje wrażenie dynamiki i głębi. Wyrazisty kształt grzejnika odbija się nawet na tle białej ściany. W tym modelu dyskretnie schowano

także odpowietrznik. Grzejnik można doposażyć w grzałkę elektryczną oraz funkcjonalne wieszaki do ręczników. W przypadku CODE mamy do czynienia z prawdziwym bogactwem rozmiarów i typów podłączeń. Grzejnik występuje w trzech wariantach wysokości (400 mm, 500 mm, 600 mm) oraz czterech szerokościach (610 mm, 950 mm, 1290 mm, 1630 mm). Dla każdego rozmiaru dostępne jest podłączenie dolne w kolektorach oraz środkowe D50. Możliwości zastosowania grzejnika CODE zwiększa opcjonalne podłączenie boczne B500 zastosowane przy wysokosci grzejnika 610 mm. Wydajność cieplna kształtuje się w granicach od 283 W do 949 W dla parametrów VT = 50K (75/65/200oC). Unikalne wzornictwo i duża dostępność rozmiarów i podłączeń pozwalają dobrać odpowiedni model  CODE do każdej nowoczesnej łazienki.

Jeszcze tej wiosny w ofercie firmy Instal-Projekt zadebiutują kolejne nowości produktowe. Jak zwykle zespół Instal-Projekt zadbał, by nowe grzejniki odznaczały się nieszablonowymi rozwiązaniami w zakresie wzornictwa i funkcjonalności.

 
 

 

 

 

 

www.instalprojekt.com.pl