Geberit - jeszcze więcej higieny z nowymi spłuczkami

W łazience higiena zawsze jest stawiana na pierwszym miejscu. Każdy z nas lubi korzystać z czystej toalety, myć ręce w czystej umywalce i robić to za pomocą czystej wody. Jednak bez względu na nasze wysiłki, w łazience wcale nie musi być tak czysto, jeśli nie zadbamy o czystość miejsc, w których woda płynie. Mowa oczywiście o rurach, ale też wnętrzu spłuczek podtynkowych. Czy coś może w nich czyhać?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\

 

 

 

 

 

 

Czy woda może być zagrożeniem?

Zagrożenie związane z wodą jest raczej kojarzone z podtopieniami budynków lub groźnym sztormem – nigdy jednak z instalacją wodną w budynkach. Okazuje się, że takie istnieje. Podczas korzystania z toalety czy prysznica w powietrzu unoszą się wodne drobinki – aerozol, który następnie wdychamy. Razem z nim do płuc dostać się mogą bakterie Legionella, które rozwijają się szczególnie w miejscach, w których mogą znaleźć stojącą wodę.

Takie bakterie rozwijają się w płucach powodując groźne schorzenia i chroniczne problemy z tym narządem. Można się jednak przed nimi ustrzec – nie da się ich całkowicie wyeliminować, jednak jest sposób na ograniczenie ich liczebności do tego stopnia, by nie zagrażały zdrowiu. W jaki sposób? Spłukując wodę!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spłukiwanie wody w toalecie – codzienna czynność?

Pozornie wydaje się, że spłukiwanie toalety to codzienna czynność, która nie pozwoli na gromadzenie się tego typu bakterii. We własnych domach rzeczywiście może być to codzienność, jednak wyjazd na wakacje wystarczy, by w spłuczce zastała się woda. Podobnie sprawa ma się z obiektami czynnymi sezonowo, jak hotele w turystycznych okolicach lub domki letniskowe czy wakacyjne. Wystarczy pomyśleć o ostatniej sytuacji wynikającej z pandemii, podczas gdy większość tego typu obiektów stała pusta. Regularne spłukiwanie dziesiątków pokoi byłoby dużym wyzwaniem dla obsługi takiego miejsca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geberit rozwiązuje problem!

Aby zażegnać tę niedogodność, Geberit postawił na rozwój swoich spłuczek podtynkowych właśnie w zakresie higieny wody. Nowe spłuczki Geberit z higienicznym spłukiwaniem zabezpieczają przed stagnacją wody w rurociągu oraz w samej spłuczce. Oznacza to, że bez względu na to, czy domownicy są obecni czy nie, woda jest regularnie spłukiwana. Podłączenie do stelaża podtynkowego instalacji wodociągowej – w zależności od wybranej spłuczki: z dwoma lub z jednym przyłączem – zapewnia kontrolę nad przepływem wody. Wystarczy zaprogramować system przez aplikację Geberit SetApp… i już! Woda będzie spłukiwana wtedy, kiedy najbardziej tego potrzeba a Ty nie martwisz się już zastojami ani bakteriami, które mogą się w nich rozmnażać.

Geberit to Twoja gwarancja, że żadna instalacja wodna nie zostanie skażona. Wybierz stelaże z higienicznym spłukiwaniem i postaw na maksimum bezpieczeństwa – w każdej łazience!