Produkty

Grundfos ALPHA1 L – nowy domowy cyrkulator i uniwersalny zamiennik z aplikacją GO Replace

Dodano 11.01.2018

Szacuje się, że w systemach i urządzeniach grzewczych nadal pracuje kilka milionów starych pomp obiegowych Grundfos. Ze względu na okres użytkowania i surowe wymagania dotyczące efektywności energetycznej, pompy te stopniowo będą wymieniane. Oferta pomp Grundfos powiększyła się o nowy cyrkulator ALPHA1 L, który przeznaczony jest przede wszystkim do domowych systemów i urządzeń grzewczych.

ALPHA1 L z aplikacją Grundfos GO Replace jest skutecznym narzędziem do zamiany starej lub uszkodzonej pompy Grundfos. Proces zamiany pompy składa z pięciu etapów:

 1. Należy pobrać darmową aplikację GO Replace na urządzenie mobilne.
 2. Po uruchomieniu aplikacji należy wprowadzić dane dotyczące instalatora.
 3. Następnie konieczne jest zeskanowanie numeru produktu, który znajduje się na tabliczce znamionowej (aplikacja wskaże również miejsce gdzie znajduje się tabliczka). Jeżeli numer produktu jest niemożliwy do zeskanowania (mało czytelny ze względu na długi okres użytkowania pompy), należy ręcznie wprowadzić numer.Jeżeli numer jest niemożliwy do odczytania, aplikacja wskaże dane kontaktowe do regionalnego biura Grundfos.
 4. Należy wybrać rodzaj instalacji, w której jest zamontowana jest pompa do wymiany (np. pompa kotłowa, itp.).
 5. W ostatnim etapie GO Replace informuje o wybranym zamienniku (typ ALPHA1 L), oraz trybie regulacji, wyświetla zakres oszczędności energii (w kWh) przy wymianie starej pompy na nową oraz instrukcje jak podłączyć ALPHA1 L do zasilania. Istnieje możliwość wygenerowania raportu z tymi danymi oraz podpisem instalatora. Taki raport można następnie wysłać drogą mailową do inwestora.

ALPHA1 L to wysokosprawna bezdławnicowa pompa z silnikiem z magnesami trwałymi, przeznaczona do wszystkich rodzajów instalacji grzewczych ze zmiennym natężeniem przepływu, w których pożądana jest optymalizacja punktu pracy pompy. Typoszereg ALPHA1 L z korpusem ze stali nierdzewnej może być także stosowany w instalacjach ciepłej wody i stanowi bardzo istotne uzupełnienie dla domowych pomp cyrkulacyjnych Grundfos COMFORT.

Przejrzysty, intuicyjny panel sterowniczy pozwala szybko i łatwo wybrać przez naciśnięcie przycisku wymagany przez użytkownika tryb pracy. Tryb regulacji oraz stan alarmowy jest sygnalizowany sekwencją świecących diod w kolorze zielonym, czerwonym i żółtym. Dodatkowo – co jest bardzo ważne dla instalatora – opis na panelu wybranego trybu
regulacji jest czytelny.

ALPHA1 L posiada szereg zalet, a mianowicie:

 • trzy stałe charakterystyki/stałe prędkości obrotowe,
 • tryb pracy dla instalacji grzejnikowej,
 • tryb pracy dla instalacji ogrzewania podłogowego,
 • możliwości współpracy z urządzeniami zewnętrznymi (np. kocioł gazowy) za pomocą sygnału PWM o modulowanej szerokości impulsu,
 • maksymalna wysokość podnoszenia 6,5 m i maksymalny przepływ 3,6 m3/h,
 • niski wskaźnik efektywności energetycznej EEI < 0,20,
 • łatwe i szybkie odblokowanie wału pompy za pomocą śruby znajdującej się na środku panelu,
 • niski poziom hałasu poniżej 43 dB,
 • ceramiczny wał zapobiegający osiadaniu na nim cząstek magnetycznych zawartych wodzie grzewczej.

Andrzej Zarębski

www.grundfos.pl