Produkty

Grzałka elektryczna - 100% wykorzystania grzejnika przez cały rok Terma Technologie

Dodano 01.07.2010

Grzałki elektryczne to obecnie jeden z najlepszych sposobów zapewnia komfortu grzewczego w mieszkaniach w ciągu całego roku. Szybko rozwijający się rynek dostarcza coraz to nowsze modele, zaspokajające często bardzo wyszukane potrzeby nabywców.

Użytkownicy chwalą sobie grzałki za ich sprawność i możliwości programowania. W nowoczesnych modelach grzałek, obok regulacji temperatury można znaleźć cyfrowe timery lub programatory czasowe. Kompletne rozwiązania w tym zakresie oferuje pomorska firma Terma Technologie. Produkowane przez nią grzałki łączą w sobie wysoką funkcjonalność z atrakcyjnym wzornictwem, które sprawia, że doskonale komponują się z grzejnikiem.

 

Grzałki elektryczne umożliwiają 100% wykorzystanie grzejników zapewniając komfort grzewczy, szczególnie w okresach przejściowych. Coraz częstsze wahania klimatu kształtują potrzebę lub nawet konieczność ciągłego ogrzewania pomieszczeń, bez względu na porę roku. Kiedy kończy się sezon grzewczy często zastanawiamy się, jak niewielkim kosztem można dogrzać mieszkanie lub dom, by zapewnić sobie komfort użytkowania, zwłaszcza takich pomieszczeń, jak łazienka lub kuchnia. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie grzałki do grzejnika, dzięki której optymalnie go wykorzystamy.

Nowoczesne grzałki pozwalają na energooszczędne zarządzanie czasem grzania i temperaturą pomieszczeń. Mogą być one instalowanie zarówno w grzejnikach elektrycznych, jak i podłączonych do sieci C.O. Poprzez instalację grzałki w grzejniku zyskujemy wiele korzyści. Grzałka stwarza m.in. możliwość dowolnej regulacji i programowania temperatury, która dodatkowo wpływa na energooszczędność. Dzięki jej rozbudowanym funkcjom można świadomie zarządzać energią.

W trakcie użytkowania jest niezawodna i całkowicie bezpieczna. Posiada podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcje zabezpieczające czynnik grzewczy przed zamarznięciem. Dodatkowo, dzięki grzałce możemy suszyć rzeczy na grzejniku, nawet poza sezonem grzewczym.

W ofercie Terma Technologie można znaleźć wszystkie rodzaje zaworów oraz innych akcesoriów niezbędnych przy instalacji grzałki, takich jak zawory zintegrowane lub trójniki. Dodatkowo firma proponuje trzy typy podłączenia grzałek do zasilania poprzez: kabel spiralny, kabel prosty lub specjalnie opracowane złącze x.

Złącze x jest najnowszym rozwiązaniem oferowanym poprzez Terma Technologie. Nie zawiera ono kabla zasilającego co znacznie podwyższa jego stylistykę. Stworzone zostało z myślą o komforcie użytkowania grzałki oraz nowoczesnym systemie budownictwa, gdzie stosuje się kompleksowe rozwiązania. Złącze x pozwala na proste odłączenie grzałki od zasilania, przydatne szczególnie podczas remontów. Dodatkowo sprawia, że grzałka wyjątkowo estetycznie komponuje się z grzejnikiem, tworząc wspólną całość. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie zastosowano w serii grzałek Square-Line. Najnowszy model z tej linii to grzałka KTX 4, obecnie jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie.

KTX 4 wyróżnia się atrakcyjnym wzornictwem oraz wieloma rozbudowanymi funkcjami użytkowymi, wpływającymi przede wszystkim na energooszczędność. KTX 4 może funkcjonować samodzielnie lub z Programatorem IR. Posiada m.in.: moduł podczerwieni IR – do komunikacji z naściennym, zdalnym programatorem, funkcję suszenia – z programowaniem czasu grzania (1–4 godzin), licznik czasu pracy – ułatwiający kontrolę ilość zużytej energii, 5-stopniową regulację temperatury grzejnika, funkcje ANTIFREEZE – zabezpieczającą przed zamarzaniem czynnika grzewczego oraz podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Przy pomocy zewnętrznego Programatora IR, KTX 4 zyskuje dodatkowe funkcje. Grzałka pracuje w określonym przez użytkownika czasie np.: w trybie nocnym lub w godzinach użytkowania pomieszczenia. Dzięki zewnętrznemu czujnikowi temperatury, umieszczonemu w programatorze IR, grzałka utrzymuje zadaną temperaturę przez określony czas. Funkcja ta powoduje, że KTX 4 nagrzewa grzejnik przez okres doprowadzenia do stanu zadanej temperatury, a następnie włącza się na krótko w długich odstępach czasu, by utrzymać zadane parametry. Takie użytkowanie grzałki może powodować nawet do 60% oszczędności. Użytkowanie grzałki poprawia komfort termiczny w okresach szczególnie przejściowych, wiosenno-jesiennych. Za pomocą odpowiednich zaworów, grzałkę można podłączyć do grzejników w instalacjach otwartych centralnego ogrzewania i korzystać z jej pracy w okresie pozagrzewczym. Grzałka może funkcjonować także w układach zamkniętych.